گروه صنایع معدنی فولاد
 
پرارزش‌ترین هفته معاملاتی این فولادی ثبت شد؛
ادامه روند افزایش نرخ سبد میلگرد فولاد خراسان
گروه صنایع معدنی >فولاد - فروش شرکت در دو ماه ابتدایی سال دربورس کالا به بیش از ۲ هزار میلیارد ریال رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت فولاد خراسان در هفته منتهی به یک خرداد ماه موفق به فروش ۸۰۷ میلیارد ریال و ۵۲۴ میلیون ریالی شده است.

در واقع هفته گذشته را می‌توان به پر ارزش‌ترین هفته معاملاتی این شرکت در بورس کالا از ابتدای سال ۹۹ محسوب کرد.

به این ترتیب جمع کل فروش این شرکت در بورس کالا از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه به ۲ هزار و ۸۸ میلیارد ریال رسیده است.

در هفته گذشته شاهد عرضه ۵.۰۱۶ تن سبد میلگرد این شرکت بودیم که با تقاضای سنگین ۲۶ هزار تنی مواجه شد. قیمت میانگین این سبد محصول به ۵۸ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال به ازای هر تن رسید که نسبت به هفته قبل از آن افزایش ۳ درصدی را نشان می‌دهد. به این ترتیب تنها در دو هفته گذشته شاهد رشد بیش از ۱۰ درصدی نرخ سبد میلگرد این شرکت بوده ایم.

همچنین در هفته گذشته شاهد عرضه ۱۰ هزار تن محصول شمش فولاد توسط این شرکت بودیم. تقاضای ثبت شده برای آن به بیش از ۳۸ هزار تن رسید و نرخ میانگین موزون معاملاتی آن نیز به ۵۱ میلیون و ۳۷۰ هزار ریال رسید.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت مجتمع فولاد خراسان ارائه شده است:


بر اساس این گزارش می‌توان اشاره داشت که روند تغییر نرخ محصولات این شرکت طی سه ماه اخیر در نمودار زیر ارائه شده است.


همان گونه که در نمودار نیز مشخص است شاهد افزایش تقریبا محسوس نرخ سبد میلگرد این شرکت از ابتدای اردیبهشت ماه هستیم. بالاترین نرخ‌های معاملاتی در سه ماه اخیر نیز در هفته گذشته محقق شده است.

در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است.


فروش هفته‌هایی که در آن‌ها عرضه صورت نگرفته است، صفر منظور شده است. همان گونه که در نمودار نیز مشخص است در هفته گذشته بیشترین ارزش معاملات این شرکت را از ابتدای سال ۹۹ شاهد بوده ایم. عرضه و معامله ۱۰ هزار تن شمش فولاد را می‌توان علت افزایش محسوس ارزش معاملات هفتگی فولاد خراسان ذکر نمود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
کد مطلب: 50772
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز