گروه معادن
 
طرح احیاء معادن کوچک مقیاس
نخستین کارگروه بررسی مشکلات معادن غیرفعال کرومیت خراسان جنوبی
گروه معادن - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛ در راستای پیاده سازی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس نخستین کارگروه بررسی مسائل و مشکلات معادن غیرفعال حوزه کرومیت استان خراسان جنوبی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صمت استان، نمایندگان و کارشناسان مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی و معدن داران کرومیت استان برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛ در راستای پیاده سازی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس نخستین کارگروه بررسی مسائل و مشکلات معادن غیرفعال حوزه کرومیت استان خراسان جنوبی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صمت استان، نمایندگان و کارشناسان مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی و معدن داران کرومیت استان برگزار شد.

با عنایت به قرارگیری بیشتر ذخایر کرمیت استان در حوزه شهرستان سربیشه، یکی از مهمترین مشکلات مطرح شده از سوی معدن داران این شهرستان عیار پایین و لزوم پرعیارسازی این معادن از طریق فرآوری بود که در این زمینه مقرر شد به منظور تأمین خوراک تنها واحد فرآوری در حال ساخت استان ابتدا از طریق جذب سرمایه گذار، فعال نمودن معادن غیر فعال در این منطقه در دستورکار قرارگیرد و در ادامه در صورت تحقق این موضوع به موازات آن در خصوص بحث تکمیل خط فرآوری واحد صدرالاشاره اقداماتی انجام پذیرد.

همچنین با توجه به بالا بودن درصد عنصر آلومینیوم در ذخایر کرومیت استان که بعضاً این میزان به حدود 20 درصد می رسد، پیشنهاد شد مراتب از طریق تعریف یک طرح پژوهشی به منظور بررسی های کارشناسی بیشتر از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران پیگیری شود.

حجم پایین ذخایر اکتشاف شده استان و پتاسیل منطقه یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که در این راستا نیز مقرر شد برنامه ریزی های لازم جهت تکمیل اکتشاف به منظور شناسایی ذخایر بیشتر از طریق جذب سرمایه گذار و معرفی به واحدهایی که در زمینه اکتشاف کرومیت تجربه بیشتری دارند عملیاتی شود.

گفتنی است؛ در راستای طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک مقیاس سلسله جلسات بررسی مسائل و مشکلات معادن مختلف استان خراسان جنوبی تاکنون در حوزه های مس و کرومیت برگزار و طی روزهای آینده نیز در حوزه آهن و منیزیت برگزار خواهد شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۲
کد مطلب: 50765
 
مرجع : اقتصاد آنلاین