گروه صنایع معدنی
 
کوره بلند شماره یک ذوب آهن در مرحله نهایی راه اندازی
گروه صنایع معدنی - شورای معاونین ذوب آهن اصفهان از روند بازسازی کوره بلند شماره یک بازدید کردند . منصور یزدی زاده، مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت: مراحل نهایی راه اندازی این کوره در حال انجام است و امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی آن باشیم.
 
به گزارش ماین نیوز، یزدی‌زاده افزود: تنها دغدغه ما به تامین مواد اولیه باز می گردد که این مهم در حال برنامه ریزی است و امیدواریم سنگ آهن لازم برای فعالیت هر سه کوره بلند را داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت تصریح کرد : با وجود شرایط خاص حاصل از شیوع ویروس کرونا ، این بازسازی پیشروی خوبی داشت. هر چند جهت حفظ سلامت کارکنان برنامه را کمی تغییر دادیم اما با تلاش کارکنان ، پیشروی بسیار خوب بود و تاخیر ها جبران شد.

یزدی زاده گفت: بزرگترین ویژگی بازسازی کوره بلند شماره یک این است که تمام فعالیت های مهم از جمله طراحی و اصلاحات توسط کارکنان شرکت صورت گرفته است . در واقع طراحی تعمیرات در فازهای مختلف ، با تلاش و کوشش و دانش کارکنان به بهترین شکل ممکن صورت گرفت.

مدیر عامل شرکت تصریح کرد : تعویض کامل بلوک های کربنی که به سختی در شرایط تحریم تامین شد ، اصلاح و تغییر سیستم های خنک کننده، توزین، سرند، اتوماسیون و ... تغییرات چشمگیری است که با طراحی های جدید در این بازسازی انجام شده و در مجموع این کوره به طور کامل نوسازی شده است.

وی اظهار داشت : با این توانایی و تجریه که در سه کوره بلند کسب کردیم ، ذوب آهن می تواند یک کوره بلند را به طور کامل طراحی نموده و بسازد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۲
کد مطلب: 50764
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا