گروه صنایع معدنی فولاد
 
ارفع مجوز صادرات شمش گرفت
گروه صنایع معدنی >فولاد - با توجه به محدود شدن صادرات شمش، صلاح شرکت در این است که صادرات خود را بیشتر کند زیرا قیمت‌های صادرات، از قیمت داخل بالاتر است هرچند باید بازار داخل را هم تامین کنیم.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا خیاط، مدیر عامل فولاد ارفع گفت: گندله در حال حاضر باید ۲۳.۵ درصد از قیمت شمش فولاد باشد.

شمش فولاد از ابتدای سال تاکنون بین ۴ تا ۴۸۰۰ تومان قیمت داشته، از طرفی باید بتوانیم آهن اسفنجی را ۲۲۰۰ تومان خریداری کنیم و قیمت مورد انتظار برای گندله حدود ۱۱۰۰ تومان است. هر چند قیمت فعلی بسیار بالاست.

کنسانتره، ۱۶ درصد قیمت شمش می‌شود اما چون قیمت شمش مشخص نیست قیمت بقیه محصولات نیز مبهم است.

با توجه به محدود شدن صادرات شمش، صلاح شرکت در این است که صادرات خود را بیشتر کند زیرا قیمت‌های صادرات، از قیمت داخل بالاتر است هرچند باید بازار داخل را هم تامین کنیم.

در حال حاضر آنچه از وزارت خانه به شرکت ابلاغ شده حق صادرات ۲۵ درصد محصول است که امیدواریم در تعامل با کارشناسان در این عدد تجدید نظر صورت گیرد. در خصوص شمش، حدود ۵۰ درصد نیاز داخلی است که ۵۰ درصد آن می‌تواند صادر شود.

قیمت فروش شمس صادراتی حدود 4 هزار ریال بوده و طبق جدول مقایسه ای قیمت فعلی ارفع از رقبای خود همچون فولاد خوزستان و چادرملو بهتر است.

برنامه توسعه ظرفیت از سال گذشته شروع شده و حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است، تامین کالای خارجی که با توجه به شرایط تحریم یکی از چالش هاست، تقریبا انجام شده است.
در ده روز گذشته ۳ عرضه در بورس کالا داشتیم که هر ۳ کنسل شده و دلیل آن را نمی دانیم و تاکنون توضیح قانع کننده ای دریافت نکرده ایم.

قیمتی که در بورس داشتیم 5100 تومان و 5200 تومان بوده که کنسل شده در صورتی که در حال حاضر شمش القایی خارج از بورس بدون ۹ درصد، ۵۵۰۰ بوده است. آخرین قیمتی که برای ما مصوب کردند 4800 بوده که حداقل هزارتومان کمتر ازقیمت واقعی شمش است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴
کد مطلب: 50758
 
مرجع : می متالز