گروه صنایع معدنی فولاد
 
رئیس اداره سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد:
پتانسیل‌های "فولاد" برای بازگشت به مدار صعود
گروه صنایع معدنی >فولاد - بخشی از سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان هم در لیست واگذاری‌های دولت بوده و همین موضوع می‌تواند دلیلی برای خوش‌بینی به حمایت از سهم بود.
 
به گزارش ماین نیوز، سهم شرکت فولاد مبارکه اصفهان که از ابتدای سال جاری تا اواخر هفته گذشته رشد ۱۰۵درصدی تجربه کرده بود، این هفته مورد بی مهری بازار قرار گرفته و فشار فروش را تحمل می‌کند. "فولاد" امروز در حالی منفی بود که بعضی هم گروه ها از جمله "ذوب" و "کاوه" و "فجر" و "کویر" سبزپوش بودند.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان پرونده عملکرد سال ۹۸ را با شناسایی سود ۵۹۳ ریالی بست و باید دید آیا امسال سود بیشتری محقق خواهد شد یا نه.

مهدی توانگر رئیس اداره سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان در خصوص افت قیمت سهم بیان کرد: سهم شرکت فولاد مبارکه اصفهان، از ابتدای سال تقریبا رشد ۱۰۰ درصدی داشته و با در نظر گرفتن این رشد، یک اصلاح قیمتی منطقی بود. افت قیمت سهم چندان زیاد نبوده و نگران کننده نیست و به نظر می رسد سهم دوباره به روند مثبت و صعودی باز خواهد گشت.

وی افزود: راه‌اندازی شرکتی همچون شرکت فولاد مبارکه اصفهان کار دشواری بوده و معتقدم ارزش جایگزینی این شرکت بالاتر از قیمت‌های فعلی بازار است؛ از سوی دیگر، به سبب شرایط تورمی در کشور و شیب افزایشی نرخ ارز، امیدواریم سودآوری شرکت هم افزایش یابد.

توانگر تاکید کرد: از بررسی وضعیت تقاضای بورس کالا (هر چند معاملات ابطال شده) اینطور به نظر می‌رسد که قیمت محصولات می‌تواند پتانسیل افزایش دارد ضمن اینکه بخشی از سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان هم در لیست واگذاری های دولت بوده و همین موضوع می تواند دلیلی برای خوش‌بینی به حمایت از سهم بود؛ با در نظر گرفتن تمامی شرایط، هیچ نکته منفی و نگران‌کننده‌ای در مورد سهم شرکت فولاد مبارکه اصفهان وجود ندارد و شاید بخشی از بی‌مهری بازار، ناشی از عدم شناخت سهامداران از این سهم بنیادی و ریشه دار باشد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب: 50741
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز