گروه معادن زغال‌سنگ
 
پایان اعتراض کارگران «شرکت زغال سنگ کرمان»
نماینده ولی فقیه در استان قول همکاری داد
گروه معادن >زغال‌سنگ - کارگران شرکت زغال سنگ کرمان از بازگشت خود به محل کار خبر دادند.
 
به گزارش ماین نیوز، آنها در مورد دلایل پایان بخشیدن به اعتراضات خود گفتند: بازگشت ما به محل کار، پس از مذاکره با نمایندگان «حجت الاسلام علیدادی سلیمانی» نماینده ولی فقیه در استان کرمان انجام شد. ایشان وعده داد که تا 45 روز آینده از طریق مسئولان استان به مشکلات رسیدگی می‌کند.

یکی از خواسته‌های کارگران اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و احتساب آن در دستمزد فروردین ماه است؛ خواسته‌ای که «رضا مسرور» مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد از اجرای آن ظرف روزهای آینده خبر داده است.

کارگران در این مورد گفتند: باتوجه به اینکه دستمزد فروردین ماه سال 99 را دریافت نکرده‌ایم، نمی‌دانیم که طرح طبقه‌بندی مشاغل از ماه گذشته اجرایی شده است یا خیر؛ اما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان وعده دادند که این موضوع را پیگیری می‌کنند.

آنها افزودند: خواسته ما این است که بابت اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل 1 میلیون تومان به دستمزدها اضافه شود اما مدیرعامل شرکت از افزایش حدود 500 هزار تومانی خبر می‌دهد. باتوجه به وعده‌ای که حجت الاسلام علیدادی به ما دادند، منتظر هستیم.

کارگران شرکت زغال سنگ کرمان در مورد دیگر خواسته‌های خود، افزودند: افزایش ضریب هر سال بیمه‌پردازی از 1.5 به 2 سال در مشاغل سخت، دائمی شدن قراردادهای کار و جلوگیری از ورود سهام شرکت در قالب ورود شرکت مادر زغال سنگ کرمان به بورس، از دیگر خواسته‌هایی است که مطرح کردیم.

آنها با بیان اینکه تعدادی از کارگران به نمایندگی از دیگر کارگران در مرکز استان حضور دارند، افزودند: در مدتی که کارگران بر سر کار حضور دارند، این عده خواسته‌ها را به صورت میدانی پیگیری می‌کنند. باید منتظر ماند و دید که چه می‌شود. امیدواریم که هیچ مشکلی پابرجا نماند.

کارگران شرکت زغال سنگ کرمان از بازداشت موقت سه نفر از همکاران خود در روزهای گذشته خبر دادند: این عده پس از مذاکرات نمایندگان کارگران با مسئولان قضایی استان آزاد شدند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب: 50725
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا