محصول ایران‌ساخت جایگزین نمونه خارجی در صنعت فولاد شد

خبرگزاری ايرنا , 31 ارديبهشت 1399 ساعت 1:10

یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت محصولی ایرانی مورد نیاز صنعت فولاد ایران شد تا همراه باکارایی بالا و طول عمر بیشتر جایگزین نمونه خارجی آن شود.


به گزارش ماین نیوز، مهدی صنایعیان مدیر عامل شرکت دانش بنیان پولاد تجهیز ایرسا امروز - سه‌شنبه - در این خصوص اظهارداشت: ما توانستیم فناوری ساخت سیستم‌های انرژی شیمیایی کوره‌های قوس الکتریکی را بومی کنیم و در حال حاضر این محصول ایران ساخت نیاز کشور و صنعت فولاد را رفع می‌کند.

وی گفت: کوره‌های قوس الکتریکی یکی از روش‌های پرکاربرد فولادسازی است و این محصول انرژی شیمیایی کوره‌ها را با تزریق اکسیژن و کربن تامین می‌کند. کاربرد این محصول برای افزایش بهره وری در تولید فولاد و ساخت فولادهای تمیز است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان این که در گذشته بیشتر از محصولات خارجی برای این کار استفاده می‌شد، ‌تصریح کرد: استفاده از نمونه خارجی مشکلاتی به همراه داشت و به عنوان تجهیزات مصرفی عمری کوتاه داشته و پس از مدت زمانی فرسوده می‌شوند. البته در حال حاضر به علت تحریم‌ها وارد نمی‌شوند.

صنایعیان که با پایگاه اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری گفت و گو کرد، درباره برتری محصول ساخت ایران در مقایسه با نمونه خارجی، افزود: طول عمر و کارایی این محصول ۳ برابر افزایش یافته است و در مقابل این محصول یک چهارم نمونه خارجی قیمت دارد.

وی ادامه داد:‌ کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه اصفهان در حال حاضر از این محصول استفاده می‌کنند و سال گذشته با استفاده از آن ۲۵ میلیارد تومان صرفه جویی ارزی در این شرکت رخ داد. همچنین در حال انعقاد قرارداد برای تامین نیاز ۳ شرکت فعال در حوزه فولادسازی هستیم و توانایی رفع نیاز کشور به این محصول دانش بنیان را داریم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان پولاد تجهیز ایرسا یادآور شد: پروژه طراحی نخستین کوره قوس الکتریکی با فناوری کاملا ایرانی نیز با همکاری فولاد مبارکه اصفهان در حال انجام است.

صنایعیان از تولید محصولات جدید برای صنعت فولاد خبر داد و خاطرنشان کرد: پنل‌های آب گرد صفحه‌ای، آرم‌های الکترودگیر و کفشک الکترود گیر برخی دیگر از این محصولات هستند که در شرایط تحریم تولید می‌شوند.


کد مطلب: 50720

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/50720/محصول-ایران-ساخت-جایگزین-نمونه-خارجی-صنعت-فولاد

ماین نیوز
  http://www.minews.ir