گروه بورس سهام و فلزات
 
بررسی گزارش عملکرد شرکت صبانور؛
"کنور" و ثبت خاطره‌ای خوش از سال ۱۳۹۸
گروه بورس سهام و فلزات - به رغم اعلام فروش در حدود ۰.۲ درصدی سهام شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات و اعلام سودی ۶۹۶ میلیارد ریالی حاصل از واگذاری این سهم در روز‌های اخیر، باید منتظر ماند و عکس العمل سهام داران این شرکت را پس از بازگشایی نماد، آنهم در بازار منفی این روزها دید.
 
به گزارش ماین نیوز، پس از اعلام سود خالصی ۱۰۴۳ ریالی به ازای هر سهم از کنور در نه ماهه نخست، گزارش حسابرسی نشده این شرکت از عملکردی مناسب و پایان خوش این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ خبر می‌دهد.

به رغم اعلام فروش در حدود ۰.۲ درصدی سهام شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات و اعلام سودی ۶۹۶ میلیارد ریالی حاصل از واگذاری این سهم در روز‌های اخیر، باید منتظر ماند و عکس العمل سهام داران این شرکت را پس از بازگشایی نماد، آنهم در بازار منفی این روزها دید.


شرکت معادن صبانور در سال مالی ۱۳۹۸ با رشد ۲۴۴ درصدی سودآوری نسبت به پارسال روبرو بوده و سود خالص کسب شده این شرکت در این مدت به ۴.۶۰۱ میلیارد ریال رسیده است. سود هر سهم محقق شده سال ۱۳۹۸ معادل ۱.۵۶۷ ریال به ازای هر سهم می‌باشد که ۸۲۷ ریال از این سود در شش ماهه دوم محقق شده است.

لازم به ذکر است بیش از ۱۰۰۷ میلیارد ریال از سود ۴.۶۰۱ میلیارد ریالی این شرکت در سال ۱۳۹۸، مربوط به شناسایی درآمد‌های ناشی از سرمایه گذاری (عمدتا مربوط به شرکت‌های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و شرکت آهن و فولاد ارفع می‌باشد)، فروش سرمایه گذاری‌ها (عمدتا فروش سهام در نماد ومعادن) و بیش از ۳۲۳ میلیارد ریال درآمد‌های ناشی از تسعیر ارز می‌باشد.

مقادیر فروش تجمیعی کنسانتره و گندله در سال پیش ۹۸۴ هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷، ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد. متوسط نرخ فروش کنسانتره و گندله داخلی در این مدت معادل ۶.۴ و ۹.۴ میلیون ریال به ازای هر تن بوده است که نشان از افزایش نرخ‌های چشمگیر این محصولات به ویژه در شش ماهه دوم سال دارد.

در نمودار زیر روند فروش، سود عملیاتی و سود خالص مقایسه‌ای سال مالی ۱۳۹۸ را با سال قبل از آن مشاهده می‌ کنید .
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸
کد مطلب: 50677
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز