گروه معادن مس
 
استخراج ۱۲.۳ میلیون تن سنگ مس درفروردین ماه
گروه معادن >مس - میزان استخراج سنگ مس در فروردین ماه امسال به ۱۲ میلیون و ۳۷ هزار و ۸۲۲ تن رسید که بیش از ۵۳ درصد آن سهم مس سرچشمه است.
 
به گزارش ماین نیوز، برپایه جداول آماری مربوطه حاکی است، مجموع عملکرد معادن دره آلو(بردسیر - کرمان)، دره زار (سرچشمه- کرمان)، چاه فیروزه (شهر بابک - کرمان)، چهل کوره (زاهدان)، ایجو (شهربابک)، سونگون (آذربایجان شرقی)، سرچشمه و میدوک (شهربابک) در نخستین ماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته افت ۲۱ درصدی دارد.

میزان تولید مس کاتدی در نخستین ماه امسال در واحدهای سرچشمه و میدوک به رقم ۱۷ هزار و ۹۵۹ تن رسید که در مقایسه با فروردین ۹۸ کاهش ۱۷ درصدی دارد.

همچنین میزان کنسانتره مس تولیدی در فروردین ۹۹ به رقم ۱۰۲ هزار و ۹۰۲ تن رسید که در مقایسه با فروردین پارسال تفاوت معناداری را نشان می دهد.

علاوه بر این آند مس تولیدی سرچشمه و خاتون آباد هم در فروردین امسال به رقم ۳۰ هزار و ۶۹۰ تن رسید که نسبت به ماه مشابه سال گذشته افت دو درصدی دارد.

براساس جداول مورد بررسی در واحد های سرچشمه و میدوک فروردین امسال به میزان ۶۶ کیلو گرم لجن طلا و نقره حاصل شد که در مقایسه با فروردین ۹۸ افزایش ۵۳ درصدی دارد.

وزارت صنعت اردیبهشت ماه اعلام کرد: پارسال تولید مس کاتد به رقم رکورد گونه ۲۵۲.۳ هزار تن رسید که در طول تولید این فلز راهبردی بی سابقه بود و نسبت به عملکرد سال ۹۷ رشد ۱.۲ درصدی دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
کد مطلب: 50626
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا