گروه صنایع معدنی فولاد
 
مجتمع فولاد ازنا همچنان تعطیل!
گروه صنایع معدنی >فولاد - مجوز مجتمع فولاد و ذوب‌آهن ازنا سال ۸۱ صادر و سه تا چهار سال بعد عملیات ساخت آن شروع شد اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.
 
به گزارش ماین نیوز، تاکنون وعده‌های زیادی برای افتتاح این مجتمع رسانه‌ای شده اما هیچ‌کدام محقق نشده و بلافاصله وعده جدید از راه می‌رسد.

بخشی از طولانی شدن ساخت این کارخانه به تحریم‌های ناجوانمردانه بازمی‌گردد که سال‌ها مانع ورود قطعات شده بود.

محمد محمدی‌نژاد، فرماندار ازنا درباره آخرین وضعیت این پروژه به ایسنا گفت: متاسفانه با اینکه اکثر قطعات کارخانه وارد شده اما چند ماهی می‌شود که عملیات نصب تعطیل است.

وی با بیان اینکه در سطح ملی پیگیر فعالیت دوباره عملیات نصب هستند، تصریح کرد: در کارگروه ملی ستاد تسهیل مصوب شد که وزارت صنعت با همکاری ایمیدرو یا فولاد مبارکه کار را پیش ببرند.

محمدی‌نژاد یادآور شد: شرایط خوب پیش می‌رفت که مشکلی برای مدیرعامل کارخانه ایجاد و پروژه تعطیل شد.

فرماندار ازنا گفت: عملیات نصب نزدیک به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم موانع این پروژه رفع و با نصب تمام تجهیزات وارد فاز دیگری از کار شویم.

وی با اشاره به اینکه پروژه مدتی است که فعالیت خاصی ندارد، ادامه داد: در کارگروه ملی ستاد تسهیل مصوب شد که وزارت صنعت با همکاری ایمیدرو یا فولاد مبارکه کار را پیش ببرند.

محمدی‌نژاد اضافه کرد: متاسفانه برای سرمایه‌گذار اصلی مشکلی پیش آمد و نتوانست کار را تکمیل کند و اگر ایمیدرو یا فولاد مبارکه پای کار بیایند این مجتمع یک ساله به بهره‌برداری می‌رسد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب: 50614
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا