گروه معادن
 
بازدید از پروژه تیکنر مرکزی مجتمع گل‌گهر
گروه معادن - ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در ادامه برنامه‌های امروز خود در منطقه گل‌گهر به همراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت از پروژه تیکنر مرکزی مجتمع گل‌گهر بازدید نمود.
 
به گزارش ماین نیوز، پروژه احداث تیکنر مرکزی مجتمع گل‌گهر با هدف بازیابی آب از جریان باطله طرح‌های توسعه خطوط کنسانتره مجتمع تعریف شده است. این پروژه شامل طراحی، مهندسی، تامین و اجرای یک دستگاه تیکنر از نوع تیکنرهای با نرخ ته نشینی بالا و اجزای وابسته می‌باشد.

هدف از احداث این پروژه، آبگیری از باطله رقیق طرح‌های فرآوری غبار کارخانه تغلیظ، فرآوری غبار ته ریز سیکلون های کارخانه تغلیظ و باطله طرح توسعه پلی کام و بازگشت آب بازیابی شده به چرخه تولید می‌باشد.

پروژه بعدی که در برنامه امروز مهندس ملارحمان مورد بازدید قرار گرفت، پروژه ارتقا و بهبود کیفیت خطوط تولید کنسانتره ۵و۶و۷ بود.

پروژه احداث خطوط ۵و۶و۷ تولید کنسانتره گل‌گهر به ظرفیت تولید ۶ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن در سال، در منطقه گل‌گهر تعریف و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۰ آغاز گردید و در حال حاضر هر سه خط جدید در حال تولید می‌باشند.

پس از دستیابی به ظرفیت نامی خطوط طی دوره بهره‌برداری، شرکت گل‌گهر تصمیمی مبنی بر افزایش ظرفیت تولید کنسانتره این سه خط جدید از ۶ میلیون تن فعلی به ۸,۱ میلیون تن کنسانتره در سال (هر خط تولید ۲,۷ میلیون تن در سال) اتخاذ نمود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب: 50612
 
مرجع : شرکت گل گهر