گروه صنایع معدنی
 
توضیح "کچاد" درباره اثر کرونا بر عملکرد تولید و فروش دو ماهه
گروه صنایع معدنی - چادرملو با اعلام آثار شیوع کرونا بر عملکرد تولید و فروش دو ماهه از پوشش ۹۵ درصدی برنامه تولید، میزان تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی از مازاد ۶۰ درصدی برنامه پیش‌بینی شده خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت چادرملو ضمن اشاره به آثار شیوع کرونا بر عملکرد تولید و فروش دو ماهه از پوشش ۹۵ درصدی برنامه تولید و میزان تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی از مازاد تولید ۶۰ درصدی برنامه پیش‌بینی شده خبر داد.

براین اساس، ناصر تقی زاده مدیرعامل "کچاد" اعلام کرد: شرکت چادرملو همزمان با شیوع بیماری کرونا در چین، اقدامات آموزشی برای پیشگیری از فراگیر شدن این بیماری ها در واحدهای HSE مجتمع را آغاز کرد و پس از اعلام رسمی ورود این ویروس در بهمن‌ماه در سریع ترین زمان و بدون فوت وقت با تاکید مدیران هر بخش با تشکیل ستاد مقابله با بحران در هر واحد، اقدام به آموزش و تدابیر ایمنی و بهداشتی برای مقابله با این بیماری بصورت گسترده اتخاذ شد.

از طرفی با تاکیدات و نظارت کامل مدیریت عامل و مدیران مجتمع های معدنی و صنعتی در ایام فراگیر شدن ویروس کرونا، مدیران و کارکنان به همه واحدها بدون فوت وقت با رعایت تمامی نکات بهداشتی و تحت نظارت کامل به فعالیت ها ادامه دادند و خطوط تولید حتی برای دقایقی تعطیل نشد. در سال جدید نیز با وجود تعطیلات نوروزی خطوط تولید چادرملو در مجتمع های صنعتی و معدنی بدون وقفه البته با کاهش تعداد نیروها اما با ظرفیت کامل فعالیت داشتند و تاکنون نیز ادامه دارد.

مدیران و کارکنان و کارگران چادرملو مصمم هستند با تمام توان برای تداوم گردش چرخ های عظیم تولید فولاد تلاش کنند تا ضمن تامین نیاز داخل به این کالای استراتژیک بتوانند همچون سال پیش با صادرات مازاد تولید علاوه بر ارزآوری به داخل، سهمی هر چند کوچک در افزایش توان اقتصادی نیز داشته باشند.

چادرملو درحالتی اسفند سال مالی ۹۷ به واسطه تولید و فروش حدود یک میلیون تن انواع محصول، درآمدی بالغ بر ۷۲۳.۹ میلیارد تومان بدست آورده که در دوره مشابه سال مالی ۹۸ با وجود موج جدید فراگیر شدن مبتلایان به ویروس کرونا با روند افزایشی مقدار تولید و فروش محصولات تولیدی، بیش از یک میلیون و ۳۴۱ هزار تن انواع محصول تولید و با عرضه حدود یک میلیون تن از تولیدات، درآمدی به مبلغ ۷۷۷.۲ میلیارد تومان محقق ساخته است.

همچنین در فروردین سال جاری نیز توانست با تولید ۷۵۱ هزار و ۸۱۱ تن سنگ آهن و ۳۳۱ هزار و ۳۰۱ تن گندله، ۹۵ درصد برنامه تولید را پوشش دهد. اما در تولید آهن اسفنجی با ۱۳۸ هزار و ۲۱۹ تن و شمش فولادی با ۸۸ هزار و ۹۱۰ تن بیش از ۶۰ درصد از برنامه پیش‌بینی شده مازاد تولید داشته باشد. بنابراین ویروس کرونا که منجر به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها شد در برنامه‌های تولید این شرکت کمترین تأثیر را داشته و به هیچ عنوان مانع وقفه در روند تولیدات نشده است.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۴
کد مطلب: 50599
 
مرجع : می متالز