گروه معادن زغال‌سنگ
 
سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان:
طبقه‌بندی مشاغل کارگران زغالسنگ کرمان اواخر اردیبهشت اجرا می‌شود
گروه معادن >زغال‌سنگ - سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان از طبقه بندی مشاغل کارگران زغالسنگ کرمان در اواخر اردیبهشت ماه جاری خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا اشک با اشاره به آخرین اقدامات در خصوص وضعیت کارگران معادن زغالسنگ کرمان، اظهار کرد: به طور کلی خواسته‌های این کارگران زحمتکش به دو دسته تقسیم می‌شود که بخشی از از آنها در استان قابل حل است و برخی باید در سطح فرا استانی در مورد آنها تصمیم گیری شود که البته مسائل فرا استانی، از طریق استان به مسئولان کشوری منتقل و پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

وی با بیان این مطلب که یک طرح اولیه توسط کارفرما و کارگران نوشته شده که این طرح با نظارت اداره کار اجرایی می‌شود، اظهار کرد: ممکن است در این طرح انتظارات همه کارگران برآورده نشود اما یک قدم رو به جلو است چراکه بر مبنای این طرح احکام کارگران صادر می‌شود و در واقع طبقه بندی انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود احکام کارگران تا اواخر اردیبهشت زده شود، تصریح کرد: کارگران باید توجه داشته باشند که با صبر و حوصله پس از اجرایی شدن طرح قطعاً نقاط ضعف مشخص و اصلاحات لازم نیز انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس طرحی توافقی بین کارفرما و کارگران، مابه التفاوت حقوق کارگران بر اساس تاریخ قید شده در متن قراردارد، پرداخت می‌شود.

اشک عنوان کرد: کارگران به دنبال خواسته‌های صنفی خود هستند و هیچ‌گونه ساختار شکنی انجام نشده است و این حق آنان است که مطالبات شأن پیگیری شود و البته در این بین باید به نظرات کارفرمایان نیز توجه کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب: 50582
 
مرجع : خبرگزاری مهر