گروه معادن مس
 
فروش شرکت در بورس کالا به ۱۳ هزار میلیارد ریال رسید؛
افزایش ۲درصدی نرخ فروش کاتد ملی مس ایران
گروه معادن >مس - کاتد مس این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۱۸ اردیبهشت ماه به ۱۶.۷۰۰ تن رسیده است.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ موفق به فروش ۳ هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال انواع محصولات شده است.

بخش عمده‌ای از مبلغ فروش این شرکت مربوط به ۳.۷۰۰ تن انواع کاتد با نرخ متوسط ۷۲۱ میلیون و ۲۵۲ هزار ریال به ازای هر تن بوده و در هفته‌های اخیر شاهد رشد عرضه و فروش محصولات کاتد مس در این شرکت بوده ایم. کاتد مس این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۱۸ اردیبهشت ماه به ۱۶.۷۰۰ تن رسیده است.

نرخ فروش کاتد مس شرکت با ۲ درصد افزایش نسبت به هفته قبل از آن همراه بوده و به نظر می‌رسد با توجه به رشد تدریجی قیمت جهانی مس در هفته جاری شاهد ادامه روند افزاینده نرخ کاتد مس در بورس کالا باشیم.

در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:
همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی سه ماه اخیر ارائه شده است. همان گونه که در نمودار نیز قابل مشاهده است پس از یک افت قابل توجه در نرخ‌ها در فروردین ماه به تدریج شاهد برگشت قیمت‌ها در اردیبهشت ماه هستیم.
همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است. همان گونه که در نمودار مشاهده می‌شود شاهد کاهش مبلغ فروش این شرکت نسبت به هفته قبل هستیم و فروش متوسط شرکت در ماه‌های اخیر در سطح ۳.۰۰۰ میلیارد ریال حفظ شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۹
کد مطلب: 50543
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز