گروه معادن ساير حوزه ها
 
دستور کار وزارت صنعت؛
محاسبه حقوق دولتی مواد معدنی هوشمند می‌شود
گروه معادن >ساير حوزه ها - شیوه محاسبه حقوق دولتی مواد معدنی به شکل هوشمند در برنامه امسال وزارت صنعت قرار دارد که راه‌های آن بررسی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، این نشست با حضور داریوش اسماعیلی، معاون امور معادن و صنایع معدنی، رییس سازمان نظام مهندسی معدن، مدیران کل دفتر بهره برداری معادن و دفتر نظارت بر امور معدنی و سرپرست دفتر اکتشافات در محل وزارت صنعت انجام شد.

اسماعیلی در جلسه بررسی نحوه محاسبه حقوق دولتی مواد معدنی به صورت هوشمند اعلام کرد: این طرح در چارچوب اقدامات وزارت صنعت برای بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید عملیاتی می شود.

پیش از این اعلام شده بود بالغ بر ۷۰ درصد حقوق دولتی معادن مربوط به استانهای یزد و کرمان است و ۳۰ درصد بقیه به دیگر استان‌ها اختصاص داشت.

جعفر سرقینی (معاون پیشین وزارت صنعت) گفته بود: حقوق دولتی اخذ شده از معادن مختلف استان‌های کشور رضایت بخش نبوده و بسیار ناچیز است و در گذشته نگرش درآمدی به حقوق دولتی معادن نبوده و بیشتر برای نظم و انضباط دادن به معادن این موضوع پیگیری می شد، اما امروز این بحث تغییریافته است.

اردیبهشت ماه جاری داریوش اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی اعلام کرد: پارسال یکهزار و 871 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن فعال اخذ شد.

تازه ترین آمار وزارت صنعت، گویای آن است که پنج هزار و 600 معدن فعال در سطح کشور وجود دارد که سال گذشته 410 میلیون تن مواد معدنی از آنها استخراج شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۵
کد مطلب: 50452
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا