گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
تامین مالی ۱۲ هزار میلیارد ریالی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با صکوک اجاره
گروه تجهيزات و ماشين آلات - سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر(سهامی عام) را به ارزش ۱۲ هزار میلیارد ریال به منظور تامین سرمایه در گردش این شرکت صادر کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، دارایی مبنای انتشار این اوراق ماشین آلات و تجهیزات است که توسط نهاد واسط از شرکت معدنی و صنعتی گل گهر خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره بهای ۲۱ درصد است که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. همچنین، عرضه این اوراق در صورت دریافت مجوز انتشار، از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

این اوراق فاقد ضامن است و برای ضمانت پرداخت اجاره بها و اصل اوراق در سررسید، بخشی از سهام شرکت سنگ آهن گهر زمین توسط شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و بخشی از سهام شرکت معدنی و صنعتی گل گهر توسط شرکت های گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و توسعه معادن و فلزات توثیق شده است. شرکت تامین سرمایه امین و شرکت تامین سرمایه امید نیز هریک مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی ۶ هزار میلیارد ریال از این اوراق را بر عهده دارند.

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۵۴
کد مطلب: 50396
 
مرجع : بازار سرمایه ایران