گروه معادن زغال‌سنگ
 
افتتاح یک طرح توسعه معدنی در زرند
گروه معادن >زغال‌سنگ - با سرمایه گذاری۱۲۰میلیارد ریالی بخش خصوصی طرح توسعه بخش زیرزمینی معدن چناروئیه زرند افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
به گزارش ماین نیوز، همزمان با روز جهانی کارگر طرح توسعه بخش زیر زمینی معدن ذغالسنگ چناروئیه شهرستان زرند با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان، فرماندار و جمعی از مسئولین اجرایی شهرستان زرند افتتاح شد.

امیری نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان با تشکر از سرمایه گذار بخش خصوصی در راه اندازی این معدن گفت: توسعه معادن هم رونق تولید و هم افزایش اشتغال را در پی دارد.

او بر ضرورت اصلاح ساختار کسب و کار در رونق معادن تاکید کرد.

صادق زاده فرماندار زرند هم با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری گفت: برای جهش تولید مجموعه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان حمایت‌های جدی را از سرمایه گذاران انجام می دهند.

حسن منصوری سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی معدن چناروییه هم گفت: این معدن با ظرفیت ۱۸۰ هزار تن در فاصله ۲۵کیلومتری شرق زرند واقع شده و با سرمایه گذاری ۱۲۰میلیارد ریال و با احداث یه دهنه تونل به طول ۱۰۰متر ماهیانه ۱۰۰۰تن ذغالسنگ تولید و با بهره برداری از این معدن زمینه اشتغال ۷۵نفر ایجاد شده است.

او‌گفت: در صورت حمایت بیشتر مسئولین علاوه بر تولید بیشتر افزایش اشتغال به ۵۰۰ نفر می‌رسد.

همچنین امیری نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در بازدید از نیروگاه جدیدالحداث شهرستان زرند در جریان آخرین اقدامات و فعالیت‌های روند احداث نیروگاه ۴۸۰ مکاواتی قرار گرفت .

او از بهره برداری واحد اول این نیروگاه در نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی زرند شامل دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۰ مگاوات در حال احداث است و برق تولیدی از طریق پست ۲۳۰ کیلووات به مدار برق متصل می شود .

این نیروگاه در ۱۲ کیلومتری جاده زرند به کرمان و در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در حال احداث است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب: 50381
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان