گروه معادن زغال‌سنگ
 
کارگران زغالسنگ، نگران امنیت شغلی خود نباشند
گروه معادن >زغال‌سنگ - فرماندار زرند با بیان اینکه واگذاری شرکت زغالسنگ به شرکت دالاهو، هیچ گونه تغییری در روال کاری معادن به وجود نخواهد آورد، گفت:امنیت شغلی کارگران از سوی مدیران ارشد صندوق بازنشستگی و شرکت زغالسنگ کرمان تضمین می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، کارگران زغالسنگ نگران امنیت شغلی خود نباشندعلی صادق زاده، فرماندار زرند در جلسه تشریح جلسات بررسی مسائل و مشکلات کارگری شرکت زغالسنگ استان کرمان که امروز در محل فرمانداری زرند تشکیل شد، گفت: طبق مصوبات دو جلسه اخیر، شامل جلسه مشترک شورای تامین( شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور) که با حضور فرمانداران این شهرستان ها، مدیرکل امنیتی و انتظامی استاندار، مدیر کل تعاون، کار و رفاه و اجتماعی و مدیر عامل شرکت زغالسنگ و نیز جلسه دیروز که با عنوان بررسی مسائل و مشکلات این شرکت با حضور رییس مجمع نمایندگان استان کرمان، قائم مقام صندوق بازنشستگی کشور، مدیرعامل شرکت دالاهو و مدیرعامل شرکت زغالسنگ استان کرمان در محل فرمانداری برگزار شد، عنوان شد با واگذاری شرکت زغالسنگ به دالاهو هیچ گونه تغییری در روند شغلی کارگران شرکت زغالسنگ و امنیت شغلی آنان به وجود نخواهد آمد.

او افزود: از همان ابتدا که بحث واگذاری شرکت زغالسنگ و درخواست‌ها و اعتراضات کارگران زحمتکش این مجموعه مطرح شد، با جدیت پیگیر مسائل و مشکلات این مجموعه و تشکیل دو جلسه فوق العاده برای رفع دغدغه‌های کارگران زغالسنگ بوده ایم.

صادق زاده با اشاره به برگزاری جلسه سه ساعته دیروز در محل فرمانداری تصریح کرد: در خصوص طرح پیشنهادی شرکت زغالسنگ مبنی بر خرید سهام این شرکت از سوی کارگران در بورس بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مصوب شد، پس از بررسی ساز و کار اجرای طرح از سوی شرکت زغالسنگ و اخذ مجوزات لازم در این خصوص اقدام شود.

او با بیان اینکه با واگذاری شرکت زغالسنگ به شرکت دالاهو،هیچ گونه تغییری در روال کاری شرکت زغالسنگ به وجود نخواهد آمد، از تضمین امنیت شغلی کارگران از سوی مدیران ارشد صندوق بازنشستگی و شرکت زغالسنگ کرمان خبر داد.

صادق زاده ضمن تاکید بر این نکته که لازمه ورود شرکت دالاهو به بازار بورس، بایستی در وهله اول امنیت شغلی کارگران باشد، گفت: تصمیمات شرکت دالاهو هیچگونه ضرر و زیانی را متوجه کارگران نخواهد ساخت.

او گفت: با توجه به اینکه صد درصد سهام شرکت دالاهو، متعلق به صندوق بازنشستگی فولاد است؛ لذا قرار گرفتن این شرکت در زیرمجموعه دالاهو بیانگر این است که شرکت زغالسنگ کماکان زیرمجموعه صندوق فولاد خواهد ماند.

صادق زاده نبود اطلاع رسانی به هنگام و کافی به کارگران را دلیل اصلی به وجود آمدن برخی از تنش‌ها و اعتراضات کارگری اخیر در شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور دانست و در این خصوص خواستار هماهنگی، همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران امر با مسئولین اجرایی و کارگران شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲
کد مطلب: 50355
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان