گروه معادن فلزات گرانبها
 
صادرات طلا به صفر رسیده است
گروه معادن >فلزات گرانبها - نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفت: قبل از شیوع کرونا در کشور به طور محدود صادرات طلا داشتیم، اما اکنون صادرات مصنوعات طلا به صفر رسیده است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر، با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا، گفت: بازار طلا امروز مانند روزهای گذشته شاهد نوسانات جزئی بوده است. تقاضا برای بازار طلا کم است و این عامل می تواند باعث کاهش قیمت طلا شود.

او بیان کرد: به دلیل اینکه مردم نقدینگی کمی دارند مجبور هستند از پس انداز طلای خود استفاده کنند. خریدار در بازار کم است چرا که نقدینگی وجود ندارد.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تشریح کرد: قیمت طلا و سکه به ثبات نسبی رسیده است در حالی که قیمت جهانی طلا نوسان داشته که تقریبا این نوسان نیم تا یک درصد بوده است. بازار داخلی طلا به یک ثبات رسیده اما همچنان در رکود است.

کشتی آرای با اشاره به قیمت اونس طلا، گفت: امروز قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی یک هزار و ۷۰۵ دلار معامله شد. سکه طرح قدیم ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۶ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۹۷۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۱۷ عیار، ۲ میلیون و ۷۵۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر در خصوص صادرات طلا به خارج از کشور، تصریح کرد: قبل از کرونا به طور محدود صادرات مصنوعات طلا داشتیم اما کرونا باعث شد دیگر صادراتی نداشته باشیم چرا که کارگاه های تولیدی تعطیل شدند و همچنان تعطیل هستند.

کشتی آرای با بیان اینکه با صادرات طلا می توانیم به ارز آوری برسیم، تشریح کرد: صادرات طلا کمک به ارزآوری می کند اما هم اکنون با توجه به نبود صادرات نمی توان گفت که چقدر ارزآوری دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 50327
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان