گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
آیا هپکو ظرف چند روز آینده به ایمیدرو می‌رسد؟
گروه تجهيزات و ماشين آلات - معاون سازمان خصوصی‌سازی از واگذاری هپکو به ایمیدرو خبر داده و احتمال این واگذاری را قوی دانسته است.
 
به گزارش ماین نیوز، ابوالفضل رنجبر (نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو) از عدم تعیین تکلیف مسئله مالکیت شزکت تولید تجهیزات سنگین هپکو خبر داده و گفت: اخیراً آقای ابوالقاسم شمس، عضو هیئت عامل و معاون سازمان خصوصی‌سازی کشور مصاحبه‌ای داشتند و وعده دادند که به زودی این شرکت به ایمیدرو واگذار می‌شود.

البته قابل ذکر است در گزارشی که از طرف مدیریت شرکت به سازمان بورس داده شده، اخیرا طبق سند پیوست اعلام کردند که فعلا بحث واگذاری شرکت به ایمیدرو قطعی نشده است.

او ادامه داد: متاسفانه سازمان خصوصی‌سازی اعضای شورای اسلامی کار را در جریان این مسئله قرار نمی‌دهد این درحالی‌ست که بارها و بارها از مسولان و سازمان خصوصی‌سازی خواسته‌ایم نمایندگان کارگران را در جلسات تعیین تکلیف هپکو که ازسوی سازمان خصوصی‌سازی یا ستاد تسهیل برگزار می‌شود، شرکت دهند ولی متاسفانه همچنان پشت درهای بسته سازمان خصوصی‌سازی مانده‌ایم.

رنجبر تصریح کرد: در آذر ماه سال قبل طبق مصوبه آقای جهانگیری قرار بر این بود که شرکت طی ده روز بعد به ایمیدرو یا ایدرو واگذار شود اما متاسفانه تاکنون محقق نشده است. و ما همچنان بلاتکلیف هستیم. لازم به یادآوری است که از آن مصوبه بیش از چهار ماه می‌گذرد.

او ادامه داد: هپکو در حال حاضر با پروژه‌هایی که از مپنا و توگاه دارد، با حدود ۱۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت و تولید است. در خصوص تولید اصلی شرکت که محصولات راه‌سازی است، تنها ۱۰ دستگاه غلتک داریم و برای ادامه کار و فعالیت‌ها نیاز به تامین مالی داریم در عین‌حال همچنان معوقات مزدی به روال سابق وجود دارد. اکنون دو ماه گذشته و ما هنوز بخشی از معوقات از ۹۵ و ۹۶ را از کارفرما طلب داریم.

وی تصریح کرد: نیمی از کارگران هپکو در ایام شیوع کرونا در محیط کار حاضر می‌شوند و این مسئله تصمیم مدیرعامل شرکت بود که در جلسه با مدیران میانی به این نتیجه رسیدند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب: 50324
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا