گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
استاندار مرکزی اعلام کرد:
وعده واگذاری هپکو به ایمیدرو و واگن پارس به مپنا
آخرین وضعیت "فایرا"
گروه تجهيزات و ماشين آلات - استاندار مرکزی با وعده واگذاری هپکو به ایمیدرو و قطعی شدن انتقال واگن پارس به مپنا ، آخرین وضعیت دیگر شرکت حاضر در بورس و مستقر در اراک یعنی آلومینیوم ایران را اعلام کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی آقازاده در جریان جلسه با نمایندگان جامعه کار و تولید استان مرکزی با اشاره به حضور شرکت های بزرگ هپکو، آذرآب، واگن پارس، ماشین سازی و ... درگیری مشکلات گفت: با وجود چند ماه از جلسه اواخر پاییز سال گذشته ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تاکیدات معاون اول رییس جمهور، برخی از مصوبات هنوز اجرا نشده اند.

وی افزود: درحالی بازگشت شرکت هپکو به دولت و اعطای ۴۰ میلیارد تومانی اجرا شده که قرار بود طی ۲ هفته این شرکت به یکی از هلدینگ های وزارت صنعت واگذار شود و حتی مدیرعامل ایمیدرو اعلام آمادگی کرد. در این رابطه پیگیری ها ادامه دارد و انتظار می رود طی چند هفته آینده هپکو به ایمیدرو واگذار شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در این شرایط هم مدیرعامل هپکو که خواهان کناره گیری شده و هم استان بلاتکلیف است. چون مدیرعامل باید تا زمان تعیین تکلیف واگذاری منتظر بماند .

آقازاده افزود: همچنین طبق توافق دی سال گذشته مپنا و ایدرو ، قرار بود واگن پارس به مپنا واگذار شود و حتی شخصا این خبر را اعلام کردم اما دست های پشت پرده و نامرئی و مستقر در دستگاه های ملی و تهران ، مانع از انجام تصمیمات شده اند ولی این واگذاری در نهایت انجام خواهد شد.

وی با اعلام درخواست از وزیر صنعت و مدیرعامل ایدرو برای انجام واگذاری ها ادامه داد: واگن پارس سال گذشته برای اولین بار طی بیست سال قادر به تولید ۵۲۲ دستگاه واگن شد و در صورت حل مشکلات و عدم سنگ اندازی ، امکان عملی شدن قرارداد ساخت ۷۰۰ واگن را دارد تا در سال جاری از آب و گل بیرون آید.

آقازاده در مورد شرکت آلومینیوم ایران که با نماد "فایرا" در بورس حضور دارد هم توضیح داد: ایرالکو تا پایان تیر و یک سال آینده قرارداد تامین مواد اولیه و کاری دارد. ۲۸ میلیارد تومان ماشین آلات نیز برای آندسازی خریداری شده و انتظار می رود در سال جاری قادر به تولید آند باشد. همچنین برای تامین برق مورد نیاز خط ۵ شرکت نیز با وزیر نیرو و توانیر مکاتباتی انجام و بدهی برق شرکت تقسیط شده که بخشی در حال پرداخت و بخشی تهاتر خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 50310
 
مرجع : سايت خبری بورس پرس