گروه معادن مس
 
کشف حوزه‌ عظیم مس در منطقه جبالبارز شمالی کرمان
گروه معادن >مس - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان از وجود معادن عظیم مس در منطقه‌ی دره‌شیر شهرستان جبالبارز به خصوص منطقه‌ی بحرآسمان در این شهرستان خبر داد و گفت: این حوزه‌ی عظیم مس، ادامه مس سرچشمه است. به گزارش مس پرس، محمود اسکندری‌نسب با اشاره به این که این معدن (دره‌شیر) مراحل ثبت قانونی مرحله‌ی اکتشاف را طی کرده است؛ گفت: یک معدن آهن نیز در این منطقه وجود دارد.
وی در ادامه از وجود 400 میلیون تن ذخیره‌ی مس در شهرستان رودبار منطقه (رودفرق) خبر داد و خاطرنشان کرد: یک معدن مس نیز در منطقه‌ی کمرکان این شهرستان وجود دارد.

اسکندری‌نسب با اشاره به وجود معدن آهن (جنگا) در منطقه‌ی ساردوئیه و حوزه‌ی وسیع منگنز در حوزه‌ی شهرستان عنبرآباد تصریح کرد: نصب تاسیسات فرآوری این معادن در حال انجام است.

وی همچنین به وجود معادن طلا در مرز منطقه‌ی فاریاب و زهمکان اشاره کرد و گفت: این معدن حدود 10 سال راکد بود که با رایزنی‌های انجام شده با یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ معادن کشور، به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با بیان این که این معدن طلا، قدمت 3 هزار ساله دارد؛ گفت: بهره‌برداری از معدن، توسعه‌ی اکتشاف و آزمایش‌های نیمه‌صنعتی فرآوری آغاز و معدن طلای «زرترشت» فعال می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب: 5024