گروه معادن سنگ آهن
 
مخالفت اسماعیلی با صادرات سنگ آهن
گروه معادن >سنگ آهن - معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت در نخستین نشست خبری خود که به دلیل اپیدمی کرونا به شیوه ویدئو کنفرانس در محل وزارتخانه انجام شد، به تعداد انگشت شماری از سوال‌های مطرح در این بخش پاسخ داد.
 
به گزارش ماین نیوز، نشست خبری «داریوش اسماعیلی» قرار بود بعد از ظهر امروز (دوشنبه) ساعت ۱۳ برگزار شود اما طولانی شدن نشست تنظیم بازار باعث شد جلسه با تاخیر آغاز شود.

معاونت معدنی هنگامی که منتظر طرح سوال های خبرنگاران بود، با اختلال صوتی برای طرح پرسش‌ها روبرو شد.

اسماعیلی به ۶ پرسش خبرنگاران در زمینه های اختلاف قیمت سنگ آهن در بازار داخل و خارج، اقدامات مقابله با کرونایی وزارت صنعت، نقش تشکل ها در حوزه سیاست گذاری وزارتخانه، اختلاف نظر در زمینه حکم رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن، عوارض صادراتی مواد معدنی و سیستم توزیع ورق فولادی در بورس پاسخ داد.

معاونت جدید معدنی وزارت صنعت که دوره ۷۹ روزه فعالیتش را در این سمت پشت سرگذارده، گفت: معاونت پیشین (جعفر سرقینی) ۱۵ سال این سمت را برعهده داشته و همچنان محل مشورت است.

سرقینی از نیمه دوم ۱۳۹۲ تا ۱۲ بهمن ۹۸ پست معاونت امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت را در دولت های یازدهم و دوازدهم را داشت و با وزیران مربوطه محمدرضا نعمت زاده، محمد شریعتمداری و رضا رحمانی همکاری داشت که شریعتمداری، تهرانی، اما دو دیگر آذری هستند.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی در زمینه عوارض صادراتی - که بسیار مورد توجه فعالان معدنی است - گفت: در زمینه صادرات سنگ تزئینی، دلیلی ندارد جایی که مازاد تولید است با وضع عوارض بیش از ۲۰ درصد مانع صادرات شویم؛ اما در ارتباط با صدور سنگ آهن و زنجیره فولاد، وقتی تولید مشکل مواد اولیه دارد نباید این مواد صادر شوند؛ وقتی نیاز داخل تامین شد، می توانند صادرات داشته باشند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
کد مطلب: 50163
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا