گروه بورس سهام و فلزات
 
رشد ۱۱۷درصدی سودآوری در یک سال بدست آمد؛
سودسازی ۴۲درصد "گل‌گهر" و "چادرملو" برای "وامید"
گروه بورس سهام و فلزات - مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری امید در این دو شرکت به ترتیب معادل ۳۷.۹ و ۳۹.۲۶ درصد بوده همچنین سود سهام دریافتی از شرکت سرمایه‌گذاری سپه نیز در این مدت ۲.۲۲۳ میلیارد ریال بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید در سال مالی منتهی به پایان دی‌ماه۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده خود موفق به کسب سود خالص ۳۲هزار و ۲۳۰میلیارد ریالی و معادل ۱.۰۷۴ریال به ازای هر سهم شده است.

این میزان سود در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۱۷درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سود سرمایه‌گذاری‌های محقق شده شرکت با ۴۲درصد افزایش نسبت به سال۹۷ به ۲۹هزار و ۹۰۸میلیارد ریال رسیده و دو شرکت "گل‌گهر" و "چادرملو" با سود سهام ۱۴.۷۲۴ و ۹.۲۰۰ میلیارد ریالی بیشترین سهم را در سودآوری شرکت در این بخش ایفا کرده‌اند.


لازم به ذکر است که مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری امید در این دو شرکت به ترتیب معادل ۳۷.۹ و ۳۹.۲۶ درصد بوده همچنین سود سهام دریافتی از شرکت سرمایه‌گذاری سپه نیز در این مدت ۲.۲۲۳ میلیارد ریال بوده است.

با این حال، شرکت بابت سود سهام شرکت گهر زمین مبلغی را شناسایی نکرده و این در حالی است که مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری امید در این شرکت معادل ۲۶درصد است و عدم شناسایی سود سهام این شرکت از جمله ابهامات گزارش این شرکت بوده که انتظار می‌رود در گزارش حسابرسی شده، سود سهام شرکت گهر زمین نیز به درآمد‌های شرکت افزوده شود.

همچنین در بخش سود ناشی از فروش سهام، مبلغ ۴.۹۹۷ میلیارد ریال سود شناسایی و ثبت شده است.

این سود از محل فروش بخشی از سهام شرکت‌های سرمایه پذیر صورت گرفته است. مبلغ ۲.۱۴۴ میلیارد ریال آن بابت فروش سهام فولاد مبارکه اصفهان، ۴۲۹میلیارد ریال سود فروش سیمان ایلام و همچنین سایر مبالغ بابت فروش سهام شرکت‌های دیگر بوده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: 50144
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز