گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور اعلام کرد:
انجام ۳۵ هزار کیلومتر خطی اکتشافات ژئوفیزیک هوایی و تهیه ۴۷ ورقه نقشه زمین شناسی کاربردی در سال ۱۳۹۸
گروه اكتشاف و زمين شناسي - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور اعلام کرد که اکتشافات ژئوفیزیک هوایی در سال گذشته 35 هزار کیلومتر خطی بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا شهیدی با بیان این مطلب، افزود: میزان برداشت‌های ژئوفیزیک هوایی که برای سال گذشته هدف گذاری شده بود، 30 هزار کیلومتر خطی بوده که با انجام 35 هزار کیلومتر خطی از برنامه هدف گذاری شده نیز فراتر رفتیم.

وی همچنین ادامه داد: در حوزه تهیه نقشه های مهندسی و مخاطرات زمین شناسی مانند زلزله، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم و دریایی و... نیز 35 ورقه نقشه تهیه شد و تعداد نقشه های زمین شناسی کاربردی تهیه شده نیز 47 ورقه نقشه بوده است که هدف تعیین شده را محقق ساخت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور همچنین تصریح کرد: در حوزه شناسایی، پی جویی، اکتشافات عمومی و تفصیلی پتانسیل های معدنی نیز 100 هزار کیلومتر مربع هدف گذاری شده بود که با انجام 120 هزار کیلومتر مربع از برنامه تعیین شده فراتر رفتیم.

شهیدی در ادامه با اشاره به اینکه آنالیز نمونه های زمین شناسی و اکتشافات معدنی نیز 28 هزار نمونه بوده است، گفت: در این بخش نیز از رقم 27 هزار نمونه هدف گذاری شده فراتر رفتیم.

وی در پایان گفت: سال گذشته پتانسیل یابی و ارزیابی ژئوفیزیک برای یک محدوده در کشور( استان البرز) نیز به انجام رسید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب: 50019
 
مرجع : شاتا