گروه معادن ساير حوزه ها
 
تعطیلی یک واحد معدنی در آبیک به دلیل ایجاد آلودگی
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیرروابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قزوین از تعطیلی واحد سنگ‌شکن معدن شمال شهر آبیک به‌دلیل ایجاد آلودگی و عدم توجه به اخطارهای صادره از سوی اداره‌کل حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید محمدی مدیرروابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار کرد: واحد سنگ‌شکن معدن شمال شهر آبیک به‌دلیل عدم توجه به اخطارهای صادره از سوی اداره‌کل حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک و ایجاد آلودگی و عدم توجه واحد در خصوص توقف عملیات، با هماهنگی دادستان شهرستان و با حضور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک و مأموران نیروی انتظامی تعطیل شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام زمان مجوز محیط زیستی و پایان مهلت ۶ ماهه به واحد سنگ‌‎شکن معدن شمال شهر آبیک و عدم توجه واحد برای توقف عملیات، با هماهنگی دادستان شهرستان و با حضور مأموران کلانتری نسبت به تعطیلی واحد اقدام شد.

مدیرروابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: بیستم فروردین ماه ۹۹ با هماهنگی شورای تأمین شهرستان آبیک از سوی اداره‌کل حفاظت محیط زیست به این واحد ابلاغ شد تا فعالیت خود را متوقف کند که با مخالفت این واحد معدنی روبه‌رو شدیم، روز گذشته در بازدید مشاهده کردیم به فعالیت خود ادامه می‌دهد که در نهایت اقدامات قضایی صورت گرفت.

بنا بر اعلام روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قزوین محمدی در پایان یادآور شد: استان قزوین به‌دلیل آلودگی هوای شهر آبیک اجازه فعالیت واحدهای معدنی را نمی‌دهد بر این اساس شورای تأمین شهرستان نیز اعلام کرده است تا زمانی که استان مجوز فعالیت ندهد واحدهای معدنی اجازه فعالیت در این شهرستان را ندارند؛ این واحد تولیدی نیز باید بر اساس تعهد داده شده واحد خود را جمع‌آوری کند.

فعالیت نیروگاه شهید رجایی و کارخانه سیمان در این شهر از جمله دلایل اصلی آلایندگی شهر آبیک به شمار می‌رود و در این میان بنا بر اعلام مسئولان ۱۵ درصد از آلودگی این شهر به‌دلیل فعالیت واحدهای معدنی است که بر اساس تصمیمات مسئولین امر باید فعالیت واحدهای معدنی درآبیک متوقف شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 50014
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا