گروه معادن
 
فرماندار:
معادن سنگ در تکاب تا ۳۰ فروردین تعطیل است
گروه معادن - فرماندار تکاب گفت: معادن سنگ این شهرستان به دلیل اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان تا ۳۰ فروردین تعطیل است و پس از آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت خواهد کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود زمانی روز دوشنبه در یازدهمین جلسه ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا در تکاب با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی برای واحدهای صنفی که شروع به‌کار خواهندکرد، ابلاغ شده‌است، اظهار داشت: بازگشایی دوباره واحدهای معدنی تکاب با غربالگری کارگران هنگام ورود به محیط کار، رعایت کامل بهداشت فردی و حفظ فاصله اجتماعی اجرایی خواهدشد.

وی بیان کرد: در فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها و اصنافی که فعالیت خود را دوباره آغاز می‌کنند نباید تجمع و ازدحام صورت گیرد و آموزش ها و نکات بهداشتی لازم در این زمینه به اصناف و فروشندگان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای شناسایی موارد مشکوک ابتلا به بیماری کرونا در تکاب، روش‌های جدید غربال‌گری در دستور کار قرار گرفته، افزود: پیش از این، نمونه‌برداری فقط برای بیماران بستری انجام می شد اما با راه اندازی یک واحد آزمایشگاهی جدید در شهرستان‌، امکان نمونه‌برداری برای بیماران سرپایی و بیمارانی که از مطب‌ها ارجاع می‌شوند نیز فراهم شده است.

فرماندار تکاب ادامه داد: روزانه ۳۰۰ لیتر آب ژاول در اختیار شهرداری برای تامین محلول ضدعفونی اکیپ‌های داخل شهر قرار می‌گیرد و ضدعفونی معابر شهری با محوریت شهرداری همچنان ادامه خواهدیافت.

زمانی با بیان اینکه حمایت معیشتی از بیماران بهبود یافته و یا بیمارانی که در قرنطینه خانگی هستند انجام می شود، اضافه کرد: فعالیت پایگاه‌های سلامت و اقدامات غربال‌گری و تب‌سنجی مسافران و رانندگان در مبادی ورودی و خروجی شهر تکاب در چهار نقطه تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در خانه ماندن، پرهیز از مسافرت، خودداری از تجمع و دورهمی های خانوادگی همچنان راهبرد اصلی مقابله با کروناست، اظهار داشت: همه مسوولان تکاب با مشارکت نهادهای مردمی و نیروهای داوطلب جهت پیشگیری از کرونا از روزهای نخست شیوع بیماری پای‌کار هستند و شبانه روزی تلاش می‌کنند اما برای مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال باید شهروندان، هشدارها از جمله بهداشت فردی و فاصله اجتماعی را رعایت‌ کنند.

فرماندار تکاب افزود: فعالان فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با نقد سازنده و ارائه راهکارهای اجرایی و با پرهیز از توهین به مسئولان، در راستای آموزش و فرهنگ‌سازی جهت مقابله با کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بیشتر فعالیت‌کنند.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، جلوگیری از برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیرضروری و با تصمیم ستاد مقابله با کرونا تصویب و اعمال شده و همزمان با سراسر کشور در شهرهای آذربایجان‌غربی از جمله تکاب اجرا می‌شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۶
کد مطلب: 49901
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا