گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
درخواست بخش خصوصی از رئیس جمهور
افزودن بحران کرونا به بند فورس‌ماژور قراردادها
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - رئیس اتاق بازرگانی تهران در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، پیشنهاد کرد مسأله کرونا در قراردادها به ویژه در حوزه تولید و خدمات فنی و مهندسی از ابتدای اسفند ماه سال 98 شرایط فورس‌ماژور در نظر گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از اتاق بازرگانی تهران، مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، با اشاره به اینکه بحران شیوع ویروس کرونا در کشور، اقتصاد بنگاه‌های تولیدی و خدمات فنی و مهندسی را آسیب‌پذیر کرده‌ از او درخواست کرد تا بازه زمانی شیوع ویروس کرونا در کشور به عنوان یکی از شروط فورس‌ماژور در قراردادهای منعقده میان دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران اضافه شود.

خوانساری در این نامه نوشت: با عنایت به تعریفی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از شرایط فورس‌ماژور دارد، یکی از بندهای قراردادهای منعقده فی‌مابین دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران به این موضوع اختصاص داده می‌شود، لذا خواهشمند است دستور فرمایید بازه زمانی بحران مذکور که ابتدای آن اسفند ۹۸ بوده لیکن انتهای آن نامعلوم، جزو شرایط فورس‌ماژور اعلام شود.

پذیرش بحران موصوف به عنوان یکی از مصادیق فورس‌ماژور موجب کاهش شدید اختلافات فی‌مابین کارفرمایان و پیمانکاران خواهد شد و از تشکیل پرونده‌های متعدد در مراجع قضایی و سلیقه‌ای عمل کردن دستگاه‌های اجرایی جلوگیری می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۱
کد مطلب: 49898
 
مرجع : خبرگزاری فارس