گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی دماوند از امروز آغاز شد
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: فعالیت واحدهای تولیدی، صنفی و معدنی از امروز ۱۶ فروردین‌ماه فقط با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، آرش آقاجان احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به دستور و بخشنامه ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در نشست ستاد ملی کرونا، اصل کار تولید کشور در سال جهش تولید نامگذاری شده و تعطیل پذیر نیست.

وی ادامه داد: تصمیمات رسمی وزارت صمت به موازات ستاد ملی کرونا و شهرستان دماوند مبتنی بر جلوگیری از ایجاد هرگونه وقفه در تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی است که در همین زمینه فعالیت همه این واحدها از امروز منوط به رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی آغاز می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: رعایت ضوابط بهداشتی در همه واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان دماوند الزامی است و در صورت وجود تضاد با پروتکل ستاد ملی کرونا از فعالیت آنها جلوگیری می شود.

آقاجان احمدی گفت: شیفت‌بندی ۳۰ درصد نیروها با هماهنگی اداره کار و با اجرای آزمایش های پزشکی تحت نظارت بهداشت و درمان برای شروع فعالیت از امروز (شنبه) و مقدمات کار الزامی است که در صورت مشاهده اجرا نشدن ضوابط بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع کرونا، با دستور فرماندار شهرستان تصمیم‌گیری و برخورد قاطع اعمال می‌شود.

رئیس اداره صمت شهرستان دماوند همچنین به پلمب بیش از ۱۱۰ واحد صنفی متخلف در دماوند اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۸۰۰ اخطار پلمب به واحدهای صنفی، تولیدی و ... داده شده که بیش از ۱۱۰ مورد آنها پلمب شده اند و همه بر اساس رعایت نکردن فعالیت بر مبنای مصوبات ستاد ملی کرونا یا بی توجهی به اصول بهداشتی، در واحدهای مجاز فعالیت می کردند.

وی گفت: بر اساس طرح فاصله گذاری اجتماعی و مقابله با شیوع ویروس کرونا، فعالیت واحدهای صنفی ضروری که قبلا مجاز به فعالیت بودند منوط به رعایت اصول بهداشتی و عدم تجمع ادامه دارد و در مورد دیگر واحدها در جلسه روز یکشنبه (فردا) تصمیم گیری خواهد شد.

بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن ماه سال 98 کشور را درگیر کرده بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و سه هزار و ۲۹۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۷ هزار و ۹۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 49865
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا