گروه معادن مس
 
مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه خبر داد:
روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه پیشگام در اطلاع رسانی مقابله با ویروس کرونا
گروه معادن >مس - «محمدرضا رجب پور» مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران یک صنعت پیشگام در کشور تلقی می شود، تصریح کرد: در این راستا در مجتمع مس سرچشمه به عنوان قلب تپنده صنعت مس در کشور در مقابله با ویروس کرونا اقدامات و فعالیت های پیشگیرانه و درمانی انجام گرفته و روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه نیز پیشگام اطلاع رسانی مقابله با ویروس کرونا بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، «محمدرضا رجب پور» در این رابطه اظهار کرد: بعد از اینکه از سوی متولیان بهداشت کشور وجود موارد مثبت بیماری کرونا در ایران اعلام شد، بلافاصله در مجتمع مس سرچشمه نامه نگاری برای تشکیل کمیته بحران انجام و این کمیته با حضور مدیر مجتمع مس سرچشمه تشکیل و یکسری تصمیم گیری ها در آن مقطع انجام گرفت.

وی افزود: كميته اجرايي پيشگيري از شيوع كرونا ويروس مجتمع مس سرچشمه كه از سوي روابط عمومي،امور نظارت،حراست، HSE و بهداشت و درمان مجتمع تشكيل شد،ضمن بررسي ابعاد مشكلات، نسبت به رفع این موارد از روز نخست تلاش کرد و در این بین نقش روابط عمومی به عنوان مرجع اطلاع رسانی درباره این بیماری در مجتمع بسیار خطیر بود.

وی ادامه داد: در این رابطه با جلسات داخلی با همکاران بخش های مختلف روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع، اقدامات موثر و گسترده ای با برنامه ریزی مناسب و هماهنگ با سایر مراجع ذیربط از سوم اسفند ماه آغاز کردیم.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه در ادامه به اقدامات روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه بر اساس مصوبات کمیته اجرایی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: در بخش تبلیغات و انتشارات، علاوه بر نصب 40 عدد پرتابل در سطح کارخانه و شهر سرچشمه،2 عدد بیلبورد شهری و جاده ای، طراحی و چاپ 500 عدد پوستر، طراحی و چاپ 14000 عدد بروشور، طراحی و چاپ 5500 عدد لیبل و طراحی و چاپ 22000 عدد برچسب جهت اسپری ضدعفونی انجام شد.

رجب پور با بیان اینکه این پوستر و بروشورها به امور ایمنی، بهداشت و محیط زیست جهت توزیع در کارخانه تحویل داده شده است، ادامه داد: تحویل پوستر و بروشور به شهرداری سرچشمه جهت توزیع و نصب و همچنین توزیع بروشور و پوستر در واحدهای ساکن در شهر سرچشمه از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده است.

وی یادآور شد: از سوم اسفندماه و همزمان با شیوع بیماری در کشور، موارد مختلف شامل اطلاع رسانی ساعات کاری و هشدارهایی در مورد بیماری کرونا به پرسنل و کارکنان مجتمع، اطلاع رسانی لغو کلاسها و برنامه های فرهنگسرا و مسابقه حفظ سوره مبارکه احزاب و موارد دیگر از طریق سیستم پیامکی انجام شد.

وی عنوان کرد: همچنین اطلاع رسانی اتوماسیون و فضای مجازی شامل ارسال اطلاعیه های کمیته پیشگیری، ارسال اطلاعیه های امور آموزش و خدمات اجتماعی، اطلاع رسانی به پرسنل در خصوص عدم استفاده از دستگاههای حضور و غیاب و تغییر ساعت کاری و تشکیل ستاد بحران، اطلاع رسانی طرح های مربوط به پیشگیری، تهیه کاریکاتورهایی با هشتگ در خانه بمانیم و اطلاع رسانی طرح های مربوط به پیشگیری و درمان از دیگر فعالیتهای صورت گرفته توسط روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه بوده است.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه در بخش سمعی بصری؛ پوشش تصویری جلسات کمیته اجرایی پیشگیری از کرونا ویروس مجتمع مس سرچشمه و کارگروههای تشکیل شده صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: نظرسنجی پیامکی در خصوص پایش سلامتی پرسنل از جمله اقدامات انجام شده در بخش اطلاع رسانی فضای مجازی بوده است.

رجب پور تصریح کرد: در بخش اطلاع رسانی فضای مجازی نیز اطلاع رسانی توصیه های مربوط به پیشگیری درقالب کلیپ ویدیویی، متن و عکس در صفحات و کانال رسمی مجتمع مس سرچشمه در فواصل زمانی مختلف بارگذاری شد و همچنین پوشش خبری جلسات تصمیم گیری و کمیته و کارگروههای مربوط به پیشگیری از بیماری و اطلاع رسانی آنها در مجتمع مس سرچشمه،و متعاقب آن پوشش خبری اقدامات عملی انجام شده و طرح های صورت گرفته مربوط به پیشگیری نیز از همین طریق به اطلاع همه همکاران و شهروندان شهر مس در این حوزه رسید.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه با تشریح جزئیات اطلاع رسانی در صفحات و کانال های رسمی مجتمع مس سرچشمه در فضای مجازی، گفت: در این رابطه حدود 70 مورد اطلاع رسانی در خصوص بیماری کرونا، توصیه های پیشگیری و راههای انتقال بیماری، همچنین آموزش پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، روش گندزدایی و ضدعفونی با وایتکس و طرز تهیه محلول گندزدایی برای سطوح در صفحات و کانال های رسمی مجتمع مس سرچشمه در فضای مجازی انجام گرفت.

رجب پور بیان کرد: 4 مورد اطلاع رسانی اقدامات پیشگیرانه در شرکت همگامان مس و شرکت های پیمانکاری مجتمع مس سرچشمه برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، 5 مورد کاریکاتور با هشتگ #در_خانه_بمانیم، اطلاع رسانی مسابقه‌ی «تنها در خانه» ویژه نوجوانان و دانش آموزان و اطلاع رسانی اقدامات اداره تبلیغات اسلامی شهر سرچشمه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از دیگر اقدامات روابط عمومی مجتمع بوده است.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه با اشاره به تاکید و سفارش مقام معظم رهبری مبنی بر قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه برای دفع بلای ویروس کرونا، ابراز داشت: در این زمینه در 5 مورد و دفعات متوالی، فرازی از این دعای ارزشمند در صفحات و کانال های رسمی مجتمع مس سرچشمه اطلاع رسانی و نشر داده شده است.

رجب پور در پایان تاکید کرد: از آنجا که استمرار مواجهه با این بلیه مستلزم صبر، تلاش و مجاهدت است، لذا برای کمک به مهار این بیماری و در راستای اقدامات پیشین ضمن توجه به ضرورت‌های کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از منظر اطلاع رسانی، نکات توجیهی و توصیه‌های لازم ضروری است، بنابراین روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه همچنان که تاکنون در این امر پیشگام بوده همچنان اطلاع رسانی گسترده‌ خود را تا ریشه کن شدن این بیماری خواهد داشت.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۵
کد مطلب: 49826
 
مرجع : مجتمع مس سرچشمه