راهکارهای وزارت صنعت برای کاهش آثار کرونا در بخش‌های مختلف

خبرگزاری ايرنا , 27 اسفند 1398 ساعت 6:25

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از بررسی آثار و پیامدهای اقتصادی شیوع بیماری کرونا در بخش های مختلف تولید و تجارت کشور و تهیه بسته‌های حمایتی خبر داد.


به گزارش ماین نیوز، «سعید زرندی» افزود: در جلسات مختلف با بخش های مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت، چالش ها و مشکلات بررسی شد تا برای کاهش این پیامدها برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شود.

وی گفت: کاهش تقاضا مهمترین چالش ناشی از بروز کرونا است، به گونه ای که برخی رسته های صنفی کاملا تعطیل شده اند و برخی دیگر بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش تقاضا را تجربه کردند، بقیه صنوف نیز به همین منوال با کاهش تقاضای کمتری مواجه بوده اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه کرد: کشورهای درگیر شیوع بیماری کرونا نیز با هدف کاهش آثار منفی اقتصادی بیماری کرونا بسته های حمایتی و ابزارهای متناسبی را بکه ار گرفته اند که چین، مالزی، ایتالیا و کره جنوبی از جمله این کشورها هستند.

زرندی گفت: بسته پیشنهادی متناسب با شرایط موجود در حال تدوین داریم تا این پیامدها مدیریت شود و راهکارهای پیشنهادی مدیریت پیامدهای کرونا در ایران در سه بخش راهکارهای سیاستی طرف عرضه، طرف تقاضا و کسب‌ و کارهای خرد در حال تهیه است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این راهکارها مرتبط با بخش های کلان اقتصادی کشور بوده و بخشی از آن مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است. زرندی بیان داشت : کاهش و به تعویق انداختن پرداخت های هزینه‌ای کسب و کارها اعم از مالیات‌های مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده، کاهش و به تعویق انداختن حق بیمه سهم کارفرمایان و کارگران تا زمان عادی شدن شرایط و استمهال، تمدید سررسید یا تجدید وام بانک‌ها و صندوق‌های حمایتی از جمله این پیشنهادات است.


کد مطلب: 49804

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/49804/راهکارهای-وزارت-صنعت-کاهش-آثار-کرونا-بخش-های-مختلف

ماین نیوز
  http://www.minews.ir