گروه صنایع معدنی
 
بخش معدن وصنایع معدنی در سنگر مبارزه با کرونا
گروه صنایع معدنی - آمارهای منتشر شده گویای آن است که بخش معدن وصنایع معدنی بسان دیگر عرصه های اقتصادی و اجتماعی، فرهنگی و ...فعالانه در سنگر مبارزه با کرونا حضور دارد و در این ارتباط دهها میلیارد تومان کمک های نقدی بلاعوض اختصاص داده اند.
 
به گزارش ماین نیوز، خداداد غریب پور رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: ارزش کمک‌های نقدی بلاعوض شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی برای مقابله با ویروس کرونا، به ۳۶.۸ میلیارد تومان رسیده است.

شرکت های این بخش تاکنون تاییدیه نهایی برای تخصیص ۱۳۶.۳ میلیارد تومان کمک نقدی از شرکتهای بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی برای حمایت از فعالیتهای مقابله با کرونا را انجام داده اند که از میان 14 شرکت فهرست شده تعداد 9 شرکت بورسی مرتبط افزون بر 100 میلیارد تومان را تایید نهایی کردند.

رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: ۱۴ شرکت بزرگ شامل فولاد مبارکه، ملی صنایع مس، گل گهر، چادرملو، گهر زمین، توسعه معادن و فلزات، فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان، ایرالکو، اُپال پارسیان، ملی فولاد، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، منطقه ویژه خلیج فارس و آلومینای جاجرم در چارچوب ایفای نقش مسوولیت اجتماعی، اقدام به پرداخت مبلغ یاد شده کرده اند.

قرار است، بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان نیز بزودی از سوی شرکت های مزبور با مدیریت سازمان ایمیدرو برای کمک به منظور مقابله با کرونا پرداخت شود.

تامین ارز مورد نیاز خریدهای پزشکی

پیش از این غریب پور اعلام کرده بود که سازمان ایمیدرو در تامین ارز مورد نیاز برای خرید تجهیزات پزشکی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش همکاری خواهد کرد.

وی یادآور شد: شرکت های تابعه و وابسته به ایمیدرو در حوزه مسوولیت اجتماعی برای مقابله با کرونا، در هفته های گذشته نیز کمک هایی در قالب تولید و یا خرید انواع ماسک و دیگر ملزومات بهداشت و ضدعفونی کننده انجام و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی استان ها قرار دادند.

رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: براساس هماهنگی باشرکت های مزبور علاوه براستان محل فعالیت آنها، به سایر استان هایی که با کمبود تجهیزات بهداشتی در این زمینه روبرو شده اند، کمک رسانی می شود.

تا ساعت 14 امروز ( سه شنبه) رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۹۸۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و پنج هزار و ۳۸۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن گفت: براساس نتایج آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز یکهزار و 178 نفرجدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر رسید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۳
کد مطلب: 49803
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا