گروه صنایع معدنی فولاد
 
در پی شیوع ویروس کرونا انجام شد؛
حمایت دو میلیارد تومانی فولاد خراسان از کادر درمانی نیشابور
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست مجتمع فولاد خراسان گفت: تا کنون حدود دو میلیارد تومان تجهیزات به مدافعان سلامت و کادر درمانی در نیشابور تقدیم کرده‌ایم و این روند ادامه خواهد داشت.
 
به گزارش ماین نیوز، ناصر فتحعلیان عنوان کرد: از اوایل اسفندماه که موضوع شیوع کرونا مطرح شد، با دستور مدیرعامل مجموعه، کمیته پیشگیری و مقابله با این بیماری را تشکیل دادیم.

وی ادامه داد: هر اندازه که بتوانیم از مدافعان سلامت و کادر درمانی حمایت کنیم، در واقع توانسته‌ایم از شهروندان و به تبع آن از پرسنل خود نیز حمایت نماییم، بنابراین تجهیزاتی را به کادر درمانی شهرستان نیشابور تقدیم کردیم.

فتحعلیان اظهار کرد: در محموله اول یک هزار عدد گان جراحی و 200 عدد کیت حفاظت فردی تقدیم شد که فارغ از هزینه مادی، مدیرعامل مجموعه برای تهیه این اقلام مشکلات فراوانی داشتند که توانستند از تهران تهیه کنند. در مراحل بعدی یک هزار و 500 لیتر مایع ضدعفونی سطح از جنس نانو و ترکیبات کلوئید نقره که تقریبا بهترین نوع موجود در بازار است و یک هزار و 600 لیتر مایع ضدعفونی کننده دست به بیمارستان تحویل دادیم. در محموله‌ای دیگر دو هزار گان جراحی و شش عدد نقاب شفاف صورت به مدافعان سلامت و کادر درمانی شهرستان نیشابور تحویل داده شد.

وی گفت: همچنین دو نفر از پرستاران مجتمع فولاد خراسان را به علوم پزشکی شهرستان فرستادیم. البته این کمک‌ها تا این لحظه بوده و ما همچنان کمبودهای مجموعه درمانی نیشابور را رصد و تلاش می‌کنیم تا این کمبودها را رفع نماییم.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست مجتمع فولاد خراسان درباره اقدامات پیشگیرانه در داخل مجموعه کارخانه نیز بیان کرد: 800 پیمانکار و حدود دو هزار پرسنل در کارخانه فعالیت می‌کنند؛ مهم‌ترین موضوع و اولویت اصلی ما آموزش و اطلاع رسانی بود؛ بنابراین تلاش کردیم از طریق سایت، رسانه‌های مجموعه، فضای مجازی، چاپ تراکت و پوستر نکات مراقبتی را آموزش دهیم. همچنین برای بخش‌های خدماتی و... آموزش چهره به چهره را انجام دادیم.

فتحعلیان افزود: در روزهای ابتدایی اسفندماه دستگاه ثبت اثر انگشت رستوران را حذف و دستگاه شناسایی چشمی را جایگزین آن کردیم تا استفاده مشترک از دستگاه نداشته باشیم. ظروف یک‌بار مصرف نیز به جای سایر ظروف مورد استفاده قرار گرفت. در کل مجموعه نیز لیوان‌ها حذف شد و برای نوشیدن چای از لیوان کاغذی یک‌بار مصرف استفاده می‌شود. دستگاه‌های ثبت اثر انگشت نیز در کلیه مجموعه حذف گردید و از ثبت چشمی، کارتی یا دفتری استفاده می‌شود.

وی مطرح کرد: پس از چند روز که موضوع کرونا در سطح کشور شیوع بیشتری یافت، رستوران را به طور کامل تعطیل نمودیم و ساعت کاری را کاهش دادیم. این روزها پرسنل به جای این‌که تا ساعت 16فعالیت داشته باشند تا ساعت 13:15 فعالیت می‌کنند که ناهار را در منزل باشند. در طول روز بسته‌های تغذیه‌ای ارائه می‌گردد و برای این‌که محتویات بسته آلوده نباشد از یک ناظر بهداشت در این حوزه استفاده می‌کنیم و بسته‌های تغذیه پس از تهیه و شست‌وشو با دمای هفتاد درجه سانتی‌گراد وکیوم می‌شوند.

فتحعلیان عنوان کرد: در حوزه مواد ضدعفونی کننده تا کنون پنج میلیارد تومان مواد ضدعفونی برای کارخانه خریداری شده که البته بخشی از این مواد، همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد به بیمارستان تقدیم گردید. علاوه بر ارائه بسته‌های حفاظتی به تمامی پرسنل، مواد ضدعفونی کننده در تمامی بخش‌های کارخانه مثل ورودی اتاق‌ها نیز نصب شد تا در صورت نیاز استفاده شود. در خصوص بسته‌های حفاظتی که شامل ماسک، مایع ضدعفونی و سایر اقلام می‌شود، به تمامی پرسنل به ویژه نگهبانان که با افراد بیرونی در تماس هستند مازاد بر سهمیه ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: دستگاه تب سنج نیز خریداری شد تا کلیه نیروها هنگام ورود به کارخانه مورد ارزیابی قرار گیرند و در صورت وجود علائم مشکوک به بیمارستان یا پزشک ارجاع داده شوند. اتاق‌هایی را که با رانندگان بیرونی در تماس است، علاوه بر ضدعفونی و گندزدایی، به صورت تماس غیر مستقیم و سیستمی کردیم و کار رانندگان با سیستم انجام می‌شود. در مواردی که امکان استفاده از سیستم نبود، تماس مستقیم با پرسنل را قطع کردیم و به رانندگان هنگام ورود دستکش داده می‌شود.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست مجتمع فولاد خراسان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ازدحام و تجمع در سرویس‌های ایاب و ذهاب کارخانه نیز 10 دستگاه اتوبوس به تعداد وسایل حمل‌ونقل اضافه کردیم؛ هم‌اکنون تعداد 20 دستگاه اتوبوس و 10 دستگاه مینی‌بوس در مجموعه فعالیت می‌کنند.

فتحعلیان با اشاره به سیاست انجام دورکاری گفت: همکارانی را که قبلا عمل‌های قلب، ریه، کلیه و... داشته‌اند و در لیست افراد پرخطر قرار می‌گیرند، شناسایی و به آن‌ها تاکید کردیم که کارهای خود را به صورت دورکاری و خوداظهاری و تایید کارکرد از منزل انجام دهند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۰
کد مطلب: 49792
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا