گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان خبر داد:
اهدای ٨ هزار اصله نهال بین شهروندان توسط مجتمع فولاد خراسان
گروه صنایع معدنی >فولاد - مجتمع فولاد خراسان، در راستای محافظت از محیط زیست ٨ هزار اصله نهال رایگان بین شهروندان و سازمان های نیشابور توزیع کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با اعلام این خبر گفت: به مناسبت روز درختکاری و با هدف توسعه نهضت درختکاری، این تعداد نهال رایگان برای کاشت به شهروندان و ارگان های شهرستان نیشابور در اسفند ماه سال جاری اهدا شد.

کسری غفوری با بیان این که مجتمع، هر سال در هفته درختکاری اقدام به توزیع نهال رایگان در بین ارگان ها و شهروندان می کند، افزود: امسال با توجه به محدودیت های ایجاد شده در خصوص شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت امور بهداشتی و عدم تجمع شهروندان، توزیع نهال به صورت کلی میان دهیاری ها و ارگان های متقاضی صورت گرفت.

وی اظهار داشت: همزمان با این اقدام، نهال کاری ضلع غربی مجتمع در سطح ۴هکتار آغاز شد که افزودن این سطح به فضای سبز ٢۶٠هکتاری مجتمع، با غرس یک هزار و ۴٠٠ اصله نهال شامل گونه هایی همچون توت، کاج و سرو و با تجهیز آن به سیستم آبیاری قطره ای و تحت فشار صورت می گیرد.

رئیس فضای سبز مجتمع فولاد نیز با بیان این که نهال های توزیع شده با شرایط آب و هوای شهرستان نیشابور مطابقت دارد، گفت: حدود ۸ هزار اصله انواع نهال کاج تهران، سرو خمره ای، بادام، زیتون تلخ، سنجد، عناب، کاتالپا و گل محمدی به ادارات مختلف نیشابور، از جمله شهرداری و تیپ زرهی ۲۱ امام رضا(ع) و دهیاری های روستاهای متقاضی، توزیع شد.

احمد همت آبادی افزود: مجتمع فولاد خراسان توسعه فضای سبز عمومی، ارتقای فرهنگ درختکاری اقدامی مسئولانه در راستای طرح فراگیر کاشت نهال تلقی کرده و امسال نیز مشارکت خود را در نهضت درختکاری مانند سال های پیش تداوم داده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۵٠٠ اصله نهال دیگر برای توزیع بین همکاران متقاضی در نظرگرفته ایم اظهار داشت: رابطه مستقیم توسعه فضای سبز و درختکاری با سلامت جامعه، به ویژه سالم سازی هوا، مسئولیت شهروندی، حق آیندگان برای زیستن در سرزمینی سالم و با طراوت و حفظ محیط زیست به عنوان میراث مشترک نسل بشر، ایجاب می کند که همه اعضای حقیقی و حقوقی جامعه در توسعه امر درختکاری و نگهداری بهینه فضای سبز کوشا باشند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۹
کد مطلب: 49782
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا