گروه معادن
 
افزایش صادرات مواد معدنی از بزرگ‌ترین بندر اقیانوسی کشور
صادرات محموله ۵۰ هزار تنی مواد معدنی از بندر چابهار
گروه معادن - معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از افزایش صادرات طی سال ۹۸ و صادرات محموله ۵۰ هزار تنی مواد معدنی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین شهدادی صبح امروز در جمع خبرنگاران از افزایش صادرات کالای معدنی از ابتدای سال 98 خبر داد و اظهار داشت: طی امسال برای اولین بار مواد معدنی، مصالح ساختمانی، محصولات کشاورزی و فرآورده های نفتی قیر از طریق بندر چابهار صادرگردیده است.

معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ویژگی‌های بندر چابهار، تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری، تخفیفات قابل توجه در حقوق عوارض و هزینه های بندری و خطوط منظم کشتیرانی از مبدا چابهار موجب تسهیل صادارات کالاهای متنوع از طریق این بندر گردیده است بطوریکه طی هفته گذشته محموله 50 هزارتنی مواد معدنی تولیدی استان در بندر چابهار بارگیری و صادر شده است.

شهدادی خاطرنشان کرد: وجود معادن غنی و کارخانه‌های تولید سیمان و کلینکر، ظرفیت‌های صادراتی محصولات شیلاتی و کشاورزی در استان و مسافت زمینی کوتاه فرصت مناسبی برای صادرات از طریق این بندر است. با توجه به موقعیت ممتاز بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در بنادر منطقه، صادرات از طریق بندر چابهار مهمترین اولویت در سال جدید است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۷
کد مطلب: 49770
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم