گروه صنایع معدنی سیمان
 
اهمیت حمایت از صنعت سیمان با رونق ساخت و ساز
کرونا تاثیری بر صادرات دریایی نداشت سیمان
گروه صنایع معدنی >سیمان - یک کارشناس صنعت سیمان با تأکید بر لزوم حمایت دولت از صنایع آسیب دیده از کرونا، گفت: اعطای تسهیلات بانکی و رونق ساخت‌وساز می‌تواند باعث تقویت صنعت سیمان شود.
 
به گزارش ماین نیوز، علی‌محمد بُد با بیان اینکه در حال حاضر تولید کارخانه‌های سیمان ادامه دارد،‌ اظهار داشت: کارخانه‌های سیمان معمولاً در تعطیلات عید فعالیت زیادی ندارند زیرا فعالیت‌های ساختمانی در این زمان تقریباً متوقف می‌شود و اجازه فعالیت‌های ساختمانی داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولید کارخانه‌های سیمان به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد زیرا امکان تعطیلی چند ساعته در کارخانه‌ها وجود ندارد و این اتفاق باعث آسیب دیدن کوره‌ها و تجهیزات کارخانه می‌شود.

این کارشناس صنعت سیمان در عین حال از کاهش ساعت کار برخی کارخانه‌های سیمان خبر داد و گفت: کارخانه‌های دیگر نیز با رعایت مسائل بهداشتی و کنترل سلامت کارگران در حال تولید هستند.

بُد در مورد وضعیت صادرات سیمان تولیدی کشور نیز اظهار داشت: صادرات بیشتر از طریق دریا انجام می‌شود و شیوع کرونا تأثیری بر این مسأله نداشته است.

وی همچنین با اشاره به اثرات منفی شیوع ویروس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی کشور، گفت: اقتصاد وارد مرحله‌ای از رکود خواهد شد که دولت باید برای کاهش این رکود فکری کند.

این کارشناس صنعت سیمان تأکید کرد: اعطای تسهیلات بانکی و رونق ساخت‌وساز می‌تواند باعث تقویت صنعت سیمان شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۴
کد مطلب: 49766
 
مرجع : بازار سرمایه ایران