گروه معادن
 
اخبار کرونا در خراسان رضوی
تکذیب آلودگی کرونایی از معادن سنگان
افزایش مبتلایان در گناباد
گروه معادن - آلودگی کرونایی از سمت معادن سنگ‌آهن سنگان خواف تکذیب شد و از سوی دیگر شاهد افزایش آمار کرونا در برخی شهرستان‌های استان بودیم.
 
به گزارش ماین نیوز، پیشگیری‌ها در راستای مبارزه با بیماری کرونا طی روزهای اخیر در استان خراسان رضوی افزایش پیدا کرده است.

فرماندار خواف در حاشیه بازدید از شرکت‌های معدنی و صنعتی معادن سنگ آهن سنگان خواف بیان داشت: خوشبختانه تا این لحظه هیچ گونه آلودگی کرونایی از سمت معادن سنگ آهن سنگان نداشتیم.

حسین سنجرانی تاکید کرد: اما چنانچه سهل‌انگاری بهداشتی در هر یک از شرکت‌های صنعتی و معدنی رخ دهد با هیچ کدام آن‌ها در زمینه حفاظت بهداشت و سلامت انسان‌ها تعارف نداریم و برخورد قاطعانه خواهیم کرد.

وی گفت: خوشبختانه بسیاری از شرکت‌ها نیروهای کار خود را آزاد کردند و تعدادی از شرکت‌ها هم تعطیل شدند و شرکت‌های صنایع فولاد سنگان، مجتمع معادن سنگ آهن سنگان، اپال پارسیان و توسعه ملی با حداقل نیروی انسانی فعالیت می‌کنند.

افزایش بیماران مبتلا به کرونا در گناباد

جواد باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: متاسفانه جواب تست 4 نفر دیگر در گناباد مثبت شد.

وی ادامه داد: با ثبت 4 مورد جدید، مجموع تست‌های مثبت کرونا در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد به عدد 18 رسید.

باذلی گفت: دو مورد از تست‌های مثبت جدید اعلام شده، از شهرستان بجستان است.

محدودیت در ورودی و خروجی شهرستان‌ها

علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی نیز گفت: به محض شیوع ویروس کرونا در خراسان رضوی، حوزه سلامت استان ضمن برنامه ریزی برای انجام اقدامات پیشگیرانه در این زمینه، به حالت آماده باش درآمد.

وی با اشاره به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، افزود: در این راستا اقداماتی از جمله تعطیلی برخی مراکز اداری در برخی روزها، ابلاغ پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی، لغو اجتماعات غیر ضروری و تقویت نظام سلامت از طریق تامین منابع مالی در حد توان انجام شد.

استاندار خراسان رضوی عدم پذیرش مسافر و زائر به استان و به ویژه شهر مشهد را مهم‌ترین برنامه پیش روی خراسان رضوی برشمرد و اضافه کرد: به دلیل شیوع سریع ویروس کرونا و با توجه به اعلام خبر لغو سفر مقام معظم رهبری به مشهد مقدس، برنامه سال تحویل در حرم رضوی برگزار نخواهد شد.

رزم‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم برای تقویت بخش سلامت استان در بخش‌های مورد نیاز کمک کنند.

وی ادامه داد: فرمانداران با اعمال محدودیت‌های جدی در ورودی‌های استان و خروجی شهرستان‌ها به شهر مقدس مشهد و حوزه تابع خود کنترل‌های لازم را انجام دهند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه سیاست‌های استان در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بر اساس سیاست‌های ستاد ملی این ستاد تنظیم می‌شود، ادامه داد: کلیه نیازهای بخش سلامت اعم از پیشگیری و درمان از طریق معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی پیگیری خواهد شد.

رزم‌حسینی بیان کرد: از همه پزشکان، پرستاران، مدیران بیمارستان‌ها و رئیسان دانشگاه علوم پزشکی و بخش درمان، رسانه‌ها، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، فعالان فضای مجازی و ... به صورت صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم که در جهت خدمت به سلامت مردم در حال تلاش شبانه روزی هستند.

وی ادامه داد: از مردم شریف خراسان که به توصیه‌های بهداشتی پزشکان و متخصصان عمل کرده و خانه مانده اند نیز تشکر می‌کنم و می‌خواهم که این حرکت ادامه داشته باشد.

راه‌اندازی ایستگاه‌های تب‌سنجی در خواف

حسین سنجرانی؛ فرماندار خواف گفت: در جریان بازدید از ایستگاه‌های تب‌سنجی لازم است همه اقشار مردم به مدیران اجرایی کمک کنند و ما هم نظارت‌ها را بیشتر کنیم و به همین منظور، تیم‌های بازرسی با جدیت و برای تشدید نظارت‌های بهداشتی و درمانی از قبیل ضدغفونی و تب‌سنجی در سطح شهرستان خواف تشکیل شد.

سنجرانی اعلام کرد:برای ایجاد ایستگاه‌های جدید تب سنجی در دیگر مبادی ورودی شهرستان خواف با تیم کارشناسی بهداشت و درمان در حال برنامه‌ریزی هستیم و به محض دریافت تجهیزات لازم، اکیپ های بهداشتی در مکان‌های جدید استقرار می‌یابند.

فرماندار خواف گفت: گروه‌های خیرین برای توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی در بین اقشار نیازمند و مستضعف این شهرستان اعلام آمادگی کردند و قرارگاه ثامن‌الائمه قرار است بخشی از توان خود را در ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی در شهرستان خواف قرار دهد.

وی یادآور شد: قطار مسافری تهران، امروز به خواف می‌رسد و اکیپ بهداشتی برای تب سنجی مسافران و ماموران قطار و گندزدایی قطار در ایستگاه راه آهن مستقر شدند.

سنجرانی تاکید کرد: قطعا با مشارکت مردم در پویش در خانه بمانیم از این بحران عبور می‌کنیم و از افرادی که این پویش را رعایت میکنند تشکر می‌شود و انتظار می‌رود جاده‌ها، خیابان‌ها و معابر شهری و روستایی شهرستان خواف، خیلی بیشتر از وضعیت کنونی، خلوت شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۴
کد مطلب: 49765
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم