گروه صنایع معدنی فولاد
 
مهمترین خواسته انجمن فولاد از معاون معدنی وزارت صمت
گروه صنایع معدنی >فولاد - انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه ای خطاب به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار رسیدگی به موارد مهم در نظر گرفته نشده در مصوبات اخیر کارگروه تنظیم بازار ورقهای فولادی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، به موجب این نامه، رسول خلیفه سلطان- دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران- خطاب به داریوش اسماعیلی- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت- اعلام کرده است که در مصوبات اخیر کارگروه تنظیم بازار ورقهای فولادی موارد مهمی در نظر گرفته نشده است، لذا خواستار آن شده که با قید فوریت، این موارد مورد رسیدگی قرار بگیرد تا تلاشهای وافر انجام شده، منتج به نتایج مطلوب شود.

از جمله این موارد عبارتند از :

- تعیین سازو کار تامین اسلب مورد نیاز کارخانه های تولیدکننده ورق گرم که در جهت فعال کردن ظرفیتهای خالی در زنجیره ورقهای فولادی و افزایش عرضه آن نقش کلیدی دارند.

- کاهش بروکراسی اداری و تسهیل صادرات برای شرکتهایی که تعهد خود را رعایت کرده اند.

-اصلاح و به روزرسانی کف عرضه شمش و محصولات فوادی برای هریک از شرکتها به نحوی که علاوه بر مطالعات کارشناسی، تناسب و عدالت مقتضی و تغییر تمرکز سیاست های افزایش عرضه از شمش به محصولات فولادی محقق شود.

- کاهش شروط محدودکننده برای اجرایی شدن فرمول اصلاح قیمت پایه شمش فولادی در بورس کالا.

در انتهای این نامه، این انجمن اعلام کرده است که کمافی سابق آمادگی لازم برای همکاری و همیاری برای تدوین و اجرای موارد درخواست شده را دارد.

تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 49739
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا