گروه صنایع معدنی
 
کناره گیری مهندس نوریان از مدیر عاملی چادرملو
گروه صنایع معدنی - محمود نوریان سکان هدایت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو را در اختیار ناصر تقی زاده قرارداد.
 
به گزارش ماین نیوز، با رای سهامداران عمده چادرملو و موافقت سازمان توسعه و نوسازی معادن ( ایمیدرو) ناصر تقی زاده که پیشتر بعنوان رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو منصوب شده بود با کناره گیری محمود نوریان مسئولیت مدیریت عامل شرکت چادرملو را پذیرفت.

نوریان در پیام کوتاهی به این شرح با مجموعه چادرملو خدا حافظی کرد .

دوستان عزيز همكار در شركت معدني و صنعتي چادرملو و پيمانكاران محترم اعم از كارگران عزيز تا مسئولين در هر رده افتخار داشتم كه با شما عزيزان همكار بودم و با تلاش همديگر طي نزديك ١٦ سال همكاري موفقيتهاي چشمگيري داشتيم و جايگاه شركت را ارتقا بخشيديم.

اكنون كه سكان هدايت شركت را جناب آقاي مهندس تقي زاده دوست و همكار خوب و توانايم بعهده گرفته اند اميدوارم با مديريت توانمند ايشان و همكاري كليه پرسنل شركت همچنان مسير توسعه با شتاب بيشتر ادامه داشته باشد.

از همگان درخواست بخشش قصور را دارم

گفتنی است : محمود نوریان از مرداد ما سال 1383 هدایت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو را در حالی بدست گرفت که این شرکت تنها با 3 خط تولید در معدن چادرملو اقدام به تولید چهار و نیم میلیون تن کنسانتره سنگ آهن می نمود .

وی از بدو ورود با نگرش توسعه بخشی در فعالیت های شرکت و با همراهی هیات مدیره و مدیران مجموعه علاوه بر احداث و راه اندازی 2 خط تولید جدید کنسانتره ، راندمان تولید 5 خط فرآوری را از هفت و نیم میلون تن به 10 و نیم میلیون تن افزایش داد. در عین حال سنگ بنای مجتمع عظیم صنعتی چادرملو در 25 کیلومتری اردکان یزد نیز گذاشته شد .

با ساخت و راه اندازی کارخانه گندله سازی چادرملو از آن پس بخشی از کنسانتره تولیدی شرکت برای تولید 3 میلیون و 400 هزار تن گندله آهن به این واحد صنعتی منتقل می گردد . با ترسیم چشم اندازه روشنتر برای این واحد معدنی و صنعتی با هدف تکمیل زنجیره تولید فولاد .

چادرملو با مشارکت در 2 طرح فولادی اقدام به راه اندازی واحد آهن اسفنجی و کارخانه شمش فولادی شرکت آهن و فولاد ارفع هر یک با ظرفیت 800 هزار تن در سال و واحد تولید آهن اسفنجی شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با ظرفیت 800 هزار تن در سال به توسعه طرح های خود در مجتمع صنعتی ادامه داد .

در ادامه نیز کارخانه شمش فولادی چادرملو با ظرفیت 1 میلیون و 300 هزارتن و واحد احیای مستقیم چادرملو با ظرفیت تولید سالانه 1 میلیون و 550 هزارتن آهن اسفنجی ساخت و به بهره برداری رسید .

ناصر تقی زاده نیز که در اردیبهشت ۹۴ بار دیگربه عنوان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گلگهرمنصوب شده بود در آذرماه ۹۷ با کناره گیری از این مسئولیت بعنوان رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو فعالیت تخصصی خود را ادامه داد.

ناصر تقی‌زاده پيش از این نیز در سال‌های 1380 تا 1384 به عنوان مدیرعامل شرکت گل گهر فعالیت داشته و از بنیانگذاران طرح‌های توسعه‌ای فاز اول این شرکت نیز بوده است . از دیگر سوابق وي می‌توان به مدیرعاملی مجتمع فولاد صنعت بناب، مجری طرح آلومینای خلیج فارس، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه،مدیر کل صنایه استان کرمان ، مدیر امور تولید استانداری کرمان ، فرماندار بم و سرپرست بنیاد امور مهاجرين جنگ تحميلي استان كرمان اشاره کرد .
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 49712
 
مرجع : شرکت معدنی و صنعتی چادرملو