گروه معادن سرب و روی
 
مدیر مجتمع سرب و روی انگوران خبر داد
افزایش تولید تا پایان سال‌جاری
گروه معادن >سرب و روی - برنامه سال‌جاری مجتمع سرب و روی انگوران، استخراج ۷۵۰ هزار تن بوده که با پیشی گرفتن از برنامه، تا ۱۵ اسفندماه، ۸۱۸ هزار تن در بخش روباز تولید شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال‌جاری میزان تولید از ۸۳۰ هزار تن فعلی فراتر رود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، امید فلاح، مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: معدن سرب وروی انگوران در دو بخش روباز و زیرزمینی درحال فعالیت است که ذخیره باقی‌مانده بخش روباز آن حدود ۴ میلیون تن است و طی مدت ۴ تا ۵ سال آینده این ذخیره استخراج می‌شود.
به گزارش ماین نیوز، وی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای جذب گردشگر معدنی در مجتمع انگوران از سال ۹۹ گفت: براساس برنامه‌ریزی که در معدن انگوران صورت گرفته بازدید از پیت معدنی انگوران، معدن زیرزمینی سولفوره، معدن تراورتن و ورودی ییلاق از جاذبه‌های گردشگری این معدن محسوب می‌شود.

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران تصریح کرد: درحال‌حاضر معدن سرب و روی انگوران اقدام به آماده‌سازی واحدهای اقامتی در داخل این مجموعه در راستای اسکان تورهای گردشگری معدنی کرده و در مراحل پایانی دریافت مجوز گردشگری از سازمان میراث فرهنگی کشور است و گردشگران در آینده نزدیک می‌توانند از طریق دفاتر خدمات گردشگری اقدام به تهیه تور معدن انگوران کنند.

وی در مورد شیوع کرونا و تمهیدات برای جلوگیری از گسترش آن گفت: به محض شنیدن ورود این ویروس به کشور و شیوع آن، جلسه مدیریت بحران با حضور مدیران و مسوولان کارگاهی در معدن برگزار و تدابیر لازم با توجه به فعالیت حدود هزار نفر نیروی کار در معدن، اتخاذ شد. فلاح ادامه داد: با رعایت موارد بهداشتی، ضدعفونی کردن برخی مکان‌های عمومی، اماکن اداری و مسکونی معدن را انجام دادیم.

همچنین به رغم مشکلاتی که در تامین ماسک و دستکش موردنیاز برای کارکنان وجود داشت، تا پایان تعطیلات سال نو هیچ کمبودی در این مورد نخواهیم داشت.

وی افزود: رستوران‌ها به‌خاطر جلوگیری از ازدحام جمعیت تعطیل شده‌ و بر تهیه غذا نظارت ویژه‌ای صورت می‌گیرد. همچنین در مبادی ورود و خروج پرسنل دستگاه‌های تب‌سنجی وجود دارد که با بررسی وضعیت کارکنان، در صورت داشتن علائم به مراکز درمانی انتقال داده می‌شوند.

علاوه بر این افراد را براساس بیماری‌های که از قبل داشتند دسته‌بندی کرده و به آنها که بیماری‌های خاصی دارند، مرخصی داده‌ایم. بنابراین تمام تدابیری احتمالی برای جلوگیری از شیوع این ویروس درحال انجام است و به‌دلیل پیشتاز بودن معدن انگوران مورد تقدیر و تشکر اداره بهداشت ماه نشان و استان زنجان قرار گرفتیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸
کد مطلب: 49707
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد