گروه معادن مس
 
ریسک‌ مجموعه کارگری ۷ هزار نفری همچنان زیاد است
با تمهیداتی در ساعات کاری، تعداد کارگران مس‌سرچشمه به نصف رسید
کانتین ناهاری بسته و مواد ورودی ضدعفونی شده‌اند
گروه معادن >مس - کارگران مس سرچشمه از تغییر شیفت‌های کاری و برخی اقدامات حفاظت فردی برای کارگران این واحد معدنی خبر دادند.
 
به گزارش ماین نیوز، کارگران می‌گویند: در معدن مس سرچشمه، دو گروه «عادی کار» و «شیفتی» مشغول به کار هستند که بعد از شیوع کرونا، عادی‌کارها تا ساعت ۲ بعد از ظهر کار می‌کنند. برخی دیگر پرسنل شیفتی هستند که در معدن اشتغال دارند و تغییری در ساعات کاری آنها انجام نشده است.

به گفته آنها؛ کارفرما اعلام کرده که این روزها با حداقل نیرو کار می‌کنیم و تعداد پرسنل شرکت حداقل به نصف رسیده است. این در حالی است که هنوز تعداد زیادی کارگر در معدن مس سرچشمه مشغول به کار هستند.

طبق اظهارات کارگران شاغل در معدن مس سرچشمه؛ تاکنون اقداماتی مثل بسته شدن کانتین ناهار، ضدعفونی اتوبوس‌های رفت و آمد و حتی ضدعفونی مواد ورودی به شرکت که با تریلی‌ها و کامیون‌ها حمل‌ می‌شوند، انجام شده است.

کارگران می‌گویند: خوشبختانه در مس سرچشمه پیش از کرونا به علت نیاز به الکل در بخش ریخته‌گری مقدار زیادی الکل در انبار وجود داشت که بعد از شیوع کرونا بین کارگران توزیع شد و از این نظر مشکلی در یافتن الکل برای مصارف ضدعفونی‌کننده وجود نداشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶
کد مطلب: 49700
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا