گروه بورس سهام و فلزات
 
افزایش سرمایه ۱۰۸درصدی این معدنی به نفع سهامداران می‌شود؛
بارسنگین بر دوش سهامدار عمده "کگل"
گروه بورس سهام و فلزات - این شرکت در نظر داشته تا در راستای مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، تامیند سرمایه در گردش خرید سنگ آهن و اجرای طرح‌های توسعه‌ای و زیر ساختی و ... از محل مانده مطالبات صاحبان سهام و آورده نقدی سایر سهامداران این افزایش سرمایه‌ را انجام دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس گزارش منتشره در سامانه کدال، شرکت گل‌گهر سیرجان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنی کشور قصد داشته تا با افزایش سرمایه سنگین و ۵.۲۰۰ میلیارد تومانی، سرمایه خود را به ۱۰.۰۰۰ میلیارد تومان برساند.


به نظر می‌رسد علی رغم رشد چشمگیر ورود نقدینگی به بازار سرمایه نتوانست به عنوان یک فرصت برای افزایش سرمایه‌های نقدی از سوی شرکت‌های فعال در بازار سرمایه مورد استفاده قرار گیرد با این حال افزایش سرمایه سنگین گل گهر از محل آورده نقد که البته بار اصلی آن بر دوش سهامداران عمده بوده که حرکتی منطقی و قابل تحسین است.


بنا بر اظهارات میران شرکت گل گهر سیرجان، این شرکت در نظر دارد جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر، تامیند سرمایه در گردش خرید سنگ آهن و اجرای طرح‌های توسعه ای، زیر ساختی و کیفی از محل مانده مطالبات صاحبان سهام و آورده نقدی سایر سهامداران افزایش سرمایه‌ای ۵۲.۰۰۰ میلیارد ریالی را انجام دهد.


اما نکته جالب توجه این گزارش سهم بالای "سرمایه‌گذاری امید" و " سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در افزایش سرمایه کنونی بوده که این موضوع می‌تواند منجر به دغدغه‌ای جدی از سوی سهامداران این شرکت‌ها برای تقسیم سود پایین احتمالی باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب: 49650
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز