گروه معادن ساير حوزه ها
 
با هدف پیشگیری از شیوع کرونا
متوقف شدن ترانزیت جاده‌ای از معادن سنگان خواف
گروه معادن >ساير حوزه ها - فعالیت بعضی شرکت‌های معدنی سنگان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا متوقف شد.
 
به گزارش ماین نیوز، فرماندار خواف گفت: براساس مصوبه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در خوافمتوقف شدن ترانزیت جاده‌ای از معادن سنگان خواف ترانزیت جاده‌ای سنگ آهن و مواد اولیه شرکت‌های معدنی سنگان به دیگر نقاط کشور متوقف شد و جابه‌جایی کالا فقط با استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی انجام می‌شود.

حسین سنجرانی افزود: همچنین با هدف پیشگیری از شیوع ببماری کرونا بین شاغلان و بهره برداران شرکت‌های معدنی سنگان، قرار شد بهره برداری و تولید این بخش با حداقل نیرو انجام شود.

وی گفت: همچنین برابر این مصوبه همه طرح‌های ساختمانی در معادن سنگان خواف از ۱۵ اسفند به مدت یک ماه متوقف شد.

مجتمع معادن سنگان خواف از ظرفیت‌های بسیار برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی برخوردار است و هفت هزار نیروی کار از استان‌های مختلف و کشور چین در شرکت‌های معدنی این منطقه مشغول کار هستند.

معادن سنگ آهن سنگان خواف در مجموع با ذخیره بیش از یک میلیارد تن، یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن جهان و تامین کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷ ونیم میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن است.

به گفته رییس شبکه بهداشت و درمان خواف هیچ مورد ابتلا به کرونا در خواف گزارش نشده است.

دکتر علی افکاردر این باره گفته است: سه بیمار مشکوک به کرونا در این شهرستان بستری شده‌اند که نتیجه آزمایش‌های آنان منفی اعلام شده است و از این تعداد یک نفر مرخص و بقیه تحت درمان هستند.

شهرستان خواف با ۱۴۰ هزار نفرجمعیت در منطقه مرزی شرق کشور قرار دارد و با افغانستان هم مرز است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب: 49648
 
مرجع : صدا و سیما