گروه معادن ساير حوزه ها
 
سال آینده:
صادرات شمش چدن از خراسان جنوبی به سایر کشور‌ها
گروه معادن >ساير حوزه ها - مشاور کارخانه چدن شهرستان خوسف از صادرات شمش چدن به کشور‌های دیگر در سال آینده خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، صادرات شمش چدن از خراسان جنوبی به سایر کشور‌هامشاور کارخانه چدن شهرستان خوسف گفت: کارخانه در حال تولید آزمایشی بوده و بهره برداری از آن تا اردیبهشت سال آینده انجام خواهد شد.

او افزود: با توجه به ارزیابی و مشاوره‌های انجام شده بعد از اخذ مجوز ارزیابی زیست محیطی فاز دوم کارخانه که فاز فولاد می‌باشد با سرمایه‌گذاری ۵۷ میلیارد دلار و اشتغال بالغ بر ۶۰۰ نفر شروع به کار خواهد کرد.

جعفری با اشاره به اینکه کارخانه چدن کلیه هزینه‌های حق اشتراک، انشعاب و ایستگاه گاز خود را پرداخت کرده بیان کرد: هنوز گازرسانی به این کارخانه انجام نشده است.

مشاور کارخانه چدن شهرستان خوسف اظهار کرد: مقرر شده بود تا بیست و دوم بهمن ماه امسال گازرسانی به کارخانه انجام شود، ولی به دلیل کمبود اعتبار هنوز محقق نشده و قول مساعد جهت گازرسانی این کارخانه تا پایان سال داده شده است.

او با بیان اینکه دو کارخانه در واحد تولیدی چدن با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن سالیانه تولید ریخته گری شمش را برعهده دارند ادامه داد: با راه اندازی فاز فولاد تا سال ۱۴۰۰ ، کارخانه ۲۹۵ هزار تن شمش فولاد تولید خواهد کرد.

جعفری بیان کرد: یکی از تولیدات کارخانه شمش چدن است و کارخانه در جهت تکمیل چرخه صنعتی کک و شمش فولاد را تولید خواهد کرد.

مشاور کارخانه چدن شهرستان خوسف گفت: شمش چدن در قطعات ریخته گری، خودروسازی، کشتی سازی، صنایع خودرد، ریل قطار و راه‌آهن کاربرد دارد.

مشاور کارخانه چدن شهرستان خوسف با بیان اینکه مطالعات آزمایشی و بازاریابی انجام شده و محصولات کارخانه در کلیه صنایع فلزی کاربرد و از کشور‌های همسایه خاورمیانه و به خصوص چین تقاضا دارد، عنوان کرد: در سال آینده شمش چدن به کشور‌های دیگر صادر خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب: 49594
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان