گروه معادن فلزات گرانبها
 
راه‌اندازی مجدد معدن طلای جنوب کرمان با ورود دستگاه قضائی
گروه معادن >فلزات گرانبها - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با ورود دستگاه قضایی، یک معدن طلا با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال در منطقه محروم فاریاب که به دلایل زیست‌محیطی تعطیل شده بود، مجدداً راه‌اندازی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، یدالله موحد در جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان اظهار داشت: پس از کسب گزارشی مبنی بر وجود اختلافات زیست محیطی فی مابین شرکت معدن جویان فولاد آریا (معدن طلا) با اداره محیط زیست، رسیدگی به موضوع در دستور کار این ستاد قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: در جلسه ستاد استانی پس از استماع دغدغه‌های بخش صنعت و معدن و همچنین محیط زیست و اخذ هفت مصوبه مقرر شد مدیران این شرکت معدنی طی چند ماه آینده دغدغه‌های زیست محیطی را کاملاً برطرف و با مصوبه ستاد دستور بازگشایی معدن و رفع توقیف آن با هماهنگی مقام قضایی محل صادر شد.

وی گفت: در نتیجه با ورود دستگاه قضایی این استان، یک معدن طلا با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال در منطقه محروم فاریاب که به دلایل زیست محیطی تعطیل شده بود، مجدداً راه‌اندازی و از بیکار شدن حدود ۸۰ کارگر و مهندس در این معدن جلوگیری به‌عمل آمد.

موحد با اشاره به حمایت‌های قضایی برای توسعه سرمایه‌گذاری در استان گفت: روند جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی و معدنی باید به نحوی دنبال شود که سرمایه‌گذاران پس از اخذ مجوز‌های مورد نیاز قانونی در این راستا اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: روند احداث واحد‌های معدنی و صنعتی در برخی موارد به شکلی است که موجب سردرگمی سرمایه‌گذار، نهاد‌های قضایی و حاکمیت می‌شود و سوال جدی مردم از مسئولان این است که چرا به دلیل ناهماهنگی بین نهاد‌های حاکمیتی باید به نحوی اقدام شود که مردم با مشکل مواجه شوند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب: 49583
 
مرجع : خبرگزاری فارس