گروه بورس سهام و فلزات
 
ماراتن مشارکت سهامداران در پذیره‌نویسی حق‌ تقدم چادرملو
گروه بورس سهام و فلزات - پذیره‌نویسی حق‌تقدم اوراق بهادار شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در بازار سهام امروز (هفتم اسفند ماه) درحالی آغاز می‌شود که قرار است سرمایه شرکت از رقم ۴۴ هزار میلیارد ریال به ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.
 
به گزارش ماین نیوز، محل تامین این افزایش سرمایه مطالبات حال شده و آورده نقدی است که در روزهای اخیر روال اداری بورسی خود را پشت‌سر گذاشته است. افزایش سرمایه یادشده برای احداث و بهره‌برداری از معدن جدید چادرملو و جبران مخارج انجام شده بابت طرح کارخانه فولادسازی در برنامه کاری هیات‌مدیره این شرکت قرار دارد.

در این نوع از پذیره‌نویسی، اولویت مشارکت در پذیره‌نویسی حق‌تقدم در بازار سرمایه با صاحبان سهام عادی شرکت‌ها است. البته مهلت این مشارکت محدود است و چنانچه سهامداران در مهلت اعلام شده، اقدام به پذیره‌نویسی نکنند یا از فروش گواهی حق‌تقدم صرف‌نظر کنند، شرکت پس از اتمام دوره پذیره‌نویسی، گواهی‌های مزبور را در بورس اوراق بهادار در معرض فروش قرار می‌دهد و مبلغ حاصل از فروش را پس از کسر ارزش اسمی و هزینه‌های مربوط، به حساب سهامدار واریز می‌کند.

از این رو چادرملو نیز اعلام کرده که با توجه به قابلیت معامله مکرر حق‌تقدم خرید سهام شرکت خریداران باید قبل از پایان مهلت پذیره‌نویسی نسبت به پرداخت بهای سهام جدید اقدام کنند. همچنین درخصوص حق‌تقدم استفاده نشده از سوی سهامداران شرکت در مهلت مقرر ۶۰ روزه، تصمیم‌گیری کرده است.

این شرکت از طریق بازار سهام، حق‌تقدم‌های یادشده به علاوه پاره سهم‌های ایجاد شده را عرضه و مبلغ حاصل از فروش را پس از کسر هزینه‌ها و کارمزد به حساب بستانکاری سهامداران واریز خواهد کرد.

به‌دنبال این افزایش سرمایه، خبر خوشی برای صاحبان سهام این شرکت وجود دارد که سهامدارانی که معادل ۱۰۰ سهم از این شرکت را در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۹۸ دارا بوده‌اند معادل ۲۶ حق‌تقدم خرید سهم جدید به آنها تعلق می‌گیرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب: 49537
 
مرجع : می متالز