گروه صنایع معدنی فولاد
 
حکایت نرخ‌ها شیرین‌تر می‌شود؛
رشد «هرمز» در زمین خارجی‌ها
گروه صنایع معدنی >فولاد - درآمد‌های «فولاد هرمزگان» در سال جاری رشد بسیار خوبی داشته که ناشی از بهبود شرایط صادراتی است و البته افزایش نرخ‌ها آینده روشن‌تری را حکایت می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، نرخ فروش اسلب در بهمن ماه رشد بسیار مطلوبی داشته و از قیمت ۴۵ میلیون ریال عبور کرد.

بر اساس گزارش عملکرد شرکت «فولاد هرمزگان جنوب»، نرخ اسلب در بهمن نسبت به دی سال جاری حدود ۱۶ درصد رشد کرد و در حالی که مدتی در محدوده مشخص حرکت می‌کرد، به یک‌باره پرش بلندی کرد و روند صعودی خود را شتاب بخشید.


همین افزایش نرخ موجب شد تا با وجود کاهش مقدار فروش، مبلغ فروش افت چندانی نداشته باشد. در بهمن ماه ۵ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال درآمد عاید «هرمز» شد؛ در حالی که در دی ماه این رقم ۶ هزار و ۶۴۲ میلیارد ریال بود.

در مجموع، این فولادساز ۵۴ هزار و ۷۸۸ میلیارد ریال درآمد در ۱۱ ماه گذشته از سال ۹۸ کسب کرد که اگر این رقم را با درآمد ۱۱ ماهه سال ۹۷ مقایسه کنیم رشد جالب توجه ۶۸ درصدی را برای سهامداران خود روایت می‌کند.

یکی از دلایل رشد درآمدها، افزایش حجم صادرات فولادسازان در ماه‌های اخیر است که تونستند قرارداد‌های صادراتی خوبی منعقد کنند.

در کل، «هرمز» در سال جاری علاوه بر افزایش نرخ فروش محصولات خود، توانسته مقدار بیشتری نیز بفروشد و از دو مسیر به سمت در سمت درآمد‌های بیشتر حرکت کند.

در گزارش ۹ ماهه سال جاری که خبر از تحقق ۶۸۱ ریال سود به ازای هر سهم داده بود، پیش بینی کرده بود تا پایان سال به درآمد ۶۶ هزار و ۱۰۲ میلیارد ریالی دست یابد. به این ترتیب، «هرمز» تا پایان دوره ۱۱ ماهه موفق به تحقق ۸۳ درصد رقم برآورد شده، شود. بنابراین، تحقق درآمد پیش بینی شده قابل انتظار است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب: 49534
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز