گروه معادن مس
 
سرمایه گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت ملی مس در خراسان رضوی
گروه معادن >مس - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: شرکت ملی مس کشور با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی در حوزه اکتشاف مس در خراسان رضوی موافقت کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا مس فروش گفت: معادن شهرستان بردسکن یکی از بهترین معادن استان از نظر برخورداری از کانی مس بوده و نیازمند سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت‌هاست.

وی ادامه داد: شرکت‌ملی صنایع مس ایران در نشست‌هایی که پیش از این برگزار شده بود، نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشافات معادن مس خراسان رضوی اعلام آمادگی کرد و با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی در این حوزه موافقت کرد و مسئولیت سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف معادن مس بردسکن را برعهده گرفت. شرکت ایمیدرو نیز با تامین هزینه‌ انتقال و توزیع برق در محدوده معادن مس بردسکن نیز موافقت کرد.

مس‌فروش با بیان اینکه خراسان‌رضوی از ذخایر مناسب مس برخوردار است و اغلب ذخایر مس شناسایی‌شده استان در محدوده شهرستان‌های کاشمر و بردسکن قرار دارد گفت: معادن مس در این دو شهرستان بسیار قدیمی هستند و بیش از ۵۰ سال فعالیت داشته‌اند و تاکنون نیز در کنار معادن مس در این شهرستان‌ها کارگاه‌های فرآوری اولیه برای خالص سازی سنگ مس ایجاد شده که از جمله آنها مجتمع مس تکنار است.

وی افزود: بعد از سنگ آهن، می‌توان مس را یکی از ذخایر معدنی قابل توجه و دارای ظرفیت بسیار در حوزه فلزات خراسان رضوی به شمار آورد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۰ پروانه اکتشاف معدنی در زمینه مس در خراسان رضوی صادر شده و هم اکنون سه واحد فرآوری مس در کنار معدن آن در شهرستان بردسکن مشغول فعالیت است که مس فرآوری شده آن برای استفاده به استان‌های کرمان و آذربایجان شرقی ارسال می‌شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب: 49533
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا