گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تاکیدکرد:
سیمانی ها نگران بسته شدن مرز عراق نباشند
گروه صنایع معدنی >سیمان - افزایش نرخ ارز در سامانه نیما هم اثر مثبتی بر سودآوری شرکت های سیمانی داشته و درآمدهای صادرات را افزایش خواهد داد.
 
به گزارش ماین نیوز، دو سه روزی است که بحث شیوع کرونا در ایران و جان باختن چند تن از هموطنان مان در اثر این ویروس، مطرح شده است. به دنبال این خبر گویا عراق مرزهای خود را بر روی کالاهای ایرانی بسته و با بسته شدن مرزها، کامیون های حامل محموله های صادراتی سرگردان شده اند. (اگرچه برخی معتقدند بسته شدن مرز مهران، ربطی به کرونا ندارد)
از سوی دیگر، نرخ ارز نیمایی شیب صعودی دارد و نرخ حواله نیمایی امروز به ۱۳۴۰۰ تومان رسید!

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در این خصوص بیان کرد: بسته شدن مرزهای عراق، نگرانی برای صادرات سیمان محسوب نمی گردد؛ چرا که بخش عمده صادرات صنعت سیمان از مرزهای جنوبی کشور انجام می شود.

وی در ادامه گفتگو در مورد تاثیر افزایش نرخ ارز نیمایی گفت: افزایش نرخ ارز در سامانه نیما هم اثر مثبتی بر سودآوری شرکت های سیمانی داشته و درآمدهای صادرات را افزایش خواهد داد. البته سیمانی ها به دنبال افزایش نرخ محصولات خود هم هستند و امیدواریم حالا که وزارت صمت موضوع افزایش نرخ سیمان را به سال ۹۹ موکول کرده، تدابیری اتخاذ شود که از ابتدای سال ۹۹ شاهد افزایش نرخ ها باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 49474
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز