گروه معادن سنگ آهن
 
صادرات ۱۰ هزار تن مواد معدنی از بندر شهید بهشتی چابهار
گروه معادن >سنگ آهن - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت:‌ نخستین محموله بزرگ صادراتی بخش خصوصی از بندر شهید بهشتی چابهار در قالب ۱۰ هزار تن مواد معدنی از نوع سوپرفاین صادر شد.
 
به گزارش ماین نیوز، ماندانا زنگنه اظهار داشت: این اقدام مهم تجاری‌‌ استان با پیگیری فراوان و رفع چالشها و مشکلات فرارو، با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی به سرانجام رسید.

وی ادامه داد: این محموله از معدن سنگ آهن استان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار توسط ۴۰۰ دستگاه کانتینر بارگیری شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره ویژگی های شرکت صادر کننده این محموله معدنی استان گفت:‌ بخش خصوصی مذکور دارای پروانه های بهره برداری معادن سنگ آهن در مناطق مختلف استان است که اشتغال قابل توجهی را نیز ایجاد کرده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت بندر چابهار گفت: بندر چابهار با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی و اقتصادی،‌ وجود بنادر مهم شهید بهشتی و شهید کلانتری با ظرفیت پهلوگیری کشتی های پهن پیکر، ورود و خروج کالا و اتصال به اقیانوس در حال تبدیل شدن به قطب تجارت و ترانزیت منطقه است و بزودی می تواند به عنوان بندری‌چند منظوره در کلاس جهانی ایفای نقش کند.

وی تصریح کرد: موقعیت چابهار و زیرساختهای فراهم شده در بندر چابهار این امکان را فراهم کرده که در سطح ملی و بین المللی چابهار نقش آفرینی و جایگاه ویژه ای در میان بنادر منطقه برای خود فراهم‌کند که در آینده نزدیک موجب توسعه و پیشرفت نه تنها سیستان و بلوچستان بلکه شرق و جنوب شرق کشور و برخی کشورهای همسایه خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 49472
 
مرجع : خبرگزاری فارس